USD/JPY به اوج روزانه جدید خود می‌رسد، اواسط دهه 134.00 به چاپ‌های خوش‌بینانه PMI ایالات متحده نگاه می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-jumps-to-fresh-daily-peak-eyes-mid-13400s-on-upbeat-us-pmi-prints-202304211405

این داده ها انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) به افزایش نرخ های بهره ادامه خواهد داد، که منجر به بهبود روزانه خوب در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و منفعت گرینبک می شود، دوباره تایید کرد. با این حال، ین ژاپن (JPY)، ممکن است به حمایت از انتظارات مبنی بر اینکه بانک ژاپن (BoJ) می تواند برنامه محرک عظیم خود را در اواخر سال جاری آغاز کند، ادامه دهد. این شرط‌ها با ارقام تورم مصرف‌کننده داخلی که اوایل این جمعه منتشر شد، افزایش یافت، که ممکن است به افزایش صعودی جفت USD/JPY کمک کند.

دلار آمریکا (USD) پس از انتشار شاخص‌های PMI ایالات متحده، به بالاترین حد هفتگی نزدیک‌تر شد، که به نوبه خود، به عنوان یک عامل کلیدی در افزایش جفت USD/JPY دیده می‌شود. در واقع، S&P Global این جمعه گزارش داد که فعالیت های تجاری در بخش خصوصی ایالات متحده با سرعتی قوی در ماه آوریل گسترش یافته است و PMI ترکیبی از 52.3 در ماه مارس به 53.5 افزایش یافته است. علاوه بر این، سنج تولید در قلمرو توسعه حرکت می کند و به 50.4 می رسد، در حالی که PMI خدمات بالاتر از 53.7 است که همچنین از برآوردهای اجماع پیشی می گیرد.

از این رو، عاقلانه خواهد بود که قبل از شروع موقعیت معامله گران برای از سرگیری حرکت صعودی اخیر از نزدیکی اواسط 130.00 ثانیه یا پایین ترین سطح ماهانه، منتظر خریدهای بعدی قوی باشیم. با این وجود، جفت USD/JPY همچنان در مسیر سبز قرار دارد تا برای دومین هفته متوالی به پایان برسد.

بخوانید:  AUDUSD به سمت MA 100 روزه برمی گردد. آیا فروشندگان می توانند درب جفت را نگه دارند؟

سطوح فنی برای تماشا


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY به سرعت از پایین ترین سطح هفتگی در میان موج جدید خرید دلار بازگشت.
  • PMI های خوش بینانه ایالات متحده، شرط بندی برای افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو و تقویت گرینبک را مجدداً تأیید می کنند.
  • قیمت‌های نقطه‌ای برای دومین هفته متوالی در مسیر صعودی قرار دارند.

جفت USD/JPY مقداری کاهش خرید را در مجاورت منطقه 133.55 در اوایل جلسه آمریکای شمالی جذب می کند و زمین از دست رفته اولیه خود را به پایین ترین حد هفتگی باز می گرداند. قیمت‌های نقطه‌ای به اوج روزانه تازه‌ای، در حدود منطقه 134.30 دست می‌یابند، و در حال حاضر، به نظر می‌رسد که کاهش اصلاحی این هفته از بالاترین سطح از اواسط مارس متوقف شده است.