USD/JPY با وجود مذاکرات جنگ‌طلبانه BoJ، داده‌های متفاوت ژاپن، بازدهی قوی‌تر را دنبال می‌کند تا از 134.00 گذشته باشد.

با این حال، این صحبت ها مبنی بر اینکه کورودا آخرین ضربه خود را به اندازه کافی قوی بازی خواهد کرد تا سلطنت خود را در BoJ به عنوان یک ضربه فوق العاده برجسته نشان دهد، خریداران USD/JPY را امیدوار می کند.

در این زمینه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پیشنهادات را نزدیک به بالاترین سطحی که از اوایل نوامبر 2022 نشان داده شده است، حداکثر حدود 3.86 درصد است. در همین راستا، S&P 500 Futures در طول روز 0.40 درصد کاهش یافت و حداکثر به 4070 رسید.

USD/JPY در میان یک روند صعودی سه روزه در اوایل روز سه‌شنبه، در حوالی بالای 134.35-40 در روز بالاتر می‌رود. با انجام این کار، جفت ین افزایش اخیر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را دنبال می کند، در حالی که در تلاش برای توجیه اظهارات جنگ طلبانه هاروهیکو کورودا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) و شاخص ترکیبی مدیران خرید (PMI) در ماه فوریه است.

در جای دیگر، کورودا از BoJ گفت که رشد دستمزدها احتمالاً با افزایش دستمزدها برای جبران هزینه های زندگی خانوارها و مقابله با تشدید کمبود نیروی کار، افزایش می یابد. همین امر نگرانی از افزایش نرخ BoJ را در زمانی که کورودا در ماه آوریل بازنشسته می شود، افزایش می دهد.

لازم به ذکر است که با افزایش امیدهای تندرو از سوی فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) که به نوبه خود پشتوانه بهبود دلار آمریکا بود، بازدهی در بازگشت کامل بازارها بهبود یافت. از سوی دیگر، ایالات متحده و چین یکدیگر را در مورد تیراندازی با بالون متهم کردند، در حالی که روابط دیپلماتیک ایالات متحده با تایوان، پکن را مسخره کرد. در همین راستا، شورای امنیت سازمان ملل متحد (سازمان ملل) از ژاپن به دلیل آزمایش موشکی کره شمالی نگران است و همین موضوع بر احساسات و همچنین حمایت از دلار آمریکا تأثیر می گذارد.

بخوانید:  ایالات متحده اسکناس های 5 ساله را با قیمت 3.665% در مقابل 3.675% WI به فروش می رساند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-tracks-firmer-yields-to-rise-past-13400-despite-hawkish-boj-talks-mixed-japan-data-202302210233

با این حال، قرائت‌های اولیه PMI تولیدی بانک جیبون ژاپن به پایین‌ترین سطح از سپتامبر 2020 کاهش یافت و به 47.4 در مقابل 48.9 مورد انتظار و پیش از آن رسید. با این حال، PMI خدمات یک شگفتی مثبت با رقم 53.6 در مقایسه با 51.5 پیش بینی بازار و 51.1 بازخوانی قبلی ارائه کرد.

با نگاه به آینده، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله گران USD/JPY را قبل از اولین قرائت PMI فوریه ایالات متحده سرگرم کنند. اگر PMI برنامه‌ریزی‌شده ایالات متحده قوی‌تر از آنچه در ژانویه مشخص شده بود به نظر برسد، و همچنین علیرغم انتظارات غیر قابل توجه، موفق به عبور از مرز 50.0 شود، احتمال افزایش بیشتر USD/JPY را نمی‌توان رد کرد.

تحلیل فنی


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY پیشنهادات را برای چاپ رگه برنده سه روزه انتخاب می کند، نزدیک به بالای روزانه می شود.
  • Kuroda BoJ بر دستمزدهای بالاتر تاکید می کند، PMI بانک Jibun ژاپن در ماه فوریه متفاوت بود.
  • با بازگشت کامل بازارها، بازدهی خزانه داری عقب نشینی روز جمعه را معکوس می کند.
شکست واضح و صعودی خط مقاومت قبلی یک ماهه که اکنون نزدیک به 134.00 پشتیبانی می شود، USD/JPY را بیشتر به سمت شمال هدایت می کند.