USD/JPY با افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح در سه روز گذشته به بالای 133.00 رسید.


  • ین ژاپن یکی از بدترین عملکردهایی است که به دلیل بازدهی بالاتر آمریکا ضعیف شده است.
  • پس از داده های ایالات متحده، نتایج متفاوتی از دلار منتشر شد.
  • USD/JPY در روز جمعه افزایش یافت و در هفته کاهش یافت.

USD/JPY به بالای 132.80 شکست و به 133.15 صعود کرد و به بالاترین سطح از روز سه شنبه رسید. بازدهی خزانه داری آمریکا به دنبال چندین گزارش اقتصادی از ایالات متحده افزایش یافت و بر ین ژاپن تأثیر گذاشت.

داده های ایالات متحده: مثبت تر از منفی

گزارش کلیدی از ایالات متحده، شاخص اصلی قیمت هزینه مصرف شخصی بود که در ماه نوامبر 0.2% مطابق با انتظارات و 4.7% نسبت به سال قبل افزایش یافت که نسبت به 5% در اکتبر کاهش داشت. شاخص های تورم توسط فدرال رزرو به دقت رصد می شود.

سفارشات کالاهای بادوام بیش از حد انتظار 2.6 درصد کاهش یافت. شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان در دسامبر به 59.7 رسید که بالاتر از 59.1 برآورد اولیه بود. فروش خانه جدید با افزایش 5.8 درصدی در ماه نوامبر به نرخ سالانه 640 هزار، بالاتر از 600 هزار مورد توافق بازار، شگفت زده شد.

پس از همه گزارش های اقتصادی، قیمت سهام در وال استریت در حال کاهش است، درست مانند آنچه در روز پنجشنبه رخ داد، زمانی که ارقام مثبت باعث فروش شد. تفاوت در روز جمعه این است که بازده اوراق قرضه با شدت بیشتری واکنش نشان می دهد، بنابراین USD/JPY را افزایش می دهد.

این جفت ارز در زیر 133.00 قرار دارد، با یک سوگیری روزانه صعودی. بالاتر از حداکثر روزانه، مقاومت بعدی ممکن است در اطراف منطقه 133.50 قرار گیرد. در جنبه نزولی، حمایت کلیدی باند 132.50/60 است، تلاقی یک سطح افقی و یک خط روند صعودی از پایین ترین سطح هفتگی. یک شکست پایین تر، سوگیری روزانه را به خنثی/منفی تغییر می دهد.

سطوح فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-jumps-to-highest-in-three-days-above-13300-boosted-by-us-treasury-yields-202212231526