USD/JPY از پایین ترین سطح روزانه خود جهش می کند، قرمز را زیر اواسط 128.00 ثانیه در میان خلق و خوی ریسک پایین نگه می دارد


  • USD/JPY تحت فشار فروش جدیدی قرار می گیرد و توسط ترکیبی از عوامل کاهش می یابد.
  • خلق و خوی ریسک به نفع ین امن است و در میان دلار ملایم تر به عنوان یک باد مخالف عمل می کند.
  • تصمیم سیاست نادرست BoJ در روز چهارشنبه، احتیاط را برای معامله گران نزولی تهاجمی ضروری می کند.

جفت USD/JPY لغزش شدید اصلاحی روز قبل را از ناحیه 131.55-131.60 یا بالاترین هفتگی افزایش داده و در روز پنجشنبه تحت فشار فروش باقی می ماند. با این حال، این جفت چند پیپ از پایین ترین سطح روزانه خود بازیابی می کند و در حال حاضر درست زیر اواسط 128.00 ثانیه قرار دارد، که هنوز نزدیک به 0.50 درصد در روز کاهش یافته است.

خلق و خوی رایج عدم ریسک – همانطور که در دریای قرمز در سراسر بازارهای سهام نشان داده شده است – به نفع ین ژاپن است و مقداری فشار نزولی بر جفت USD/JPY وارد می کند. سرمایه گذاران همچنان نگران باد مخالف ناشی از بدترین شیوع کووید-19 در چین هستند. این، همراه با جنگ طولانی روسیه و اوکراین، نگرانی‌ها را در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی افزایش داده است.

علاوه بر این، داده‌های ضعیف‌تر اقتصادی ایالات متحده که در روز چهارشنبه منتشر شد، ترس از رکود را برانگیخت و بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر گذاشت. در همین حال، جریان ضد ریسک، همراه با شرط‌بندی برای افزایش‌های کوچکتر نرخ بهره فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه دو ساله دولت ایالات متحده حساس به نرخ را به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر می‌کشاند. این باعث می‌شود که دلار آمریکا در حالت تدافعی قرار بگیرد و از جفت USD/JPY حمایت نشود.

با این حال، به نظر می رسد که نزولی، حداقل در حال حاضر، در پی تصمیم سیاستی ناخواسته بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در روز چهارشنبه، محدود است. در واقع، بانک مرکزی ژاپن نرخ های بهره فوق العاده پایین را حفظ کرد و معیارهای کنترل منحنی بازده خود را بدون تغییر رها کرد و انتظارات برای سیگنال های جنگ طلبانه تر را به چالش کشید. این به نوبه خود، احتیاط را برای معامله گران نزولی تهاجمی و قبل از موقعیت یابی برای از سرگیری روند نزولی اخیر که در سه ماه گذشته شاهد بودیم، تضمین می کند.

فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند که شامل شاخص تولید فدرال فدرال فیلی، ادعاهای اولیه اولیه هفتگی بیکاری و داده های بازار مسکن است. این امر، همراه با سخنرانی اعضای بانفوذ FOMC و بازده اوراق قرضه ایالات متحده، تقاضای دلار را افزایش می دهد و انگیزه ای برای جفت USD/JPY ایجاد می کند. معامله گران بیشتر از احساسات ریسک بازار گسترده تر استفاده می کنند تا فرصت های کوتاه مدت را در اطراف اصلی کسب کنند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-bounces-off-daily-low-keeps-the-red-below-mid-12800s-amid-risk-off-mood-202301191017