USD/INR با وجود کاهش ارزش دلار ناشی از توقف فدرال رزرو، در حدود 82.40 ثابت باقی می ماند.

عملیات جاری تزریق نقدینگی فدرال رزرو و تمایل قوی برای حمایت و مقابله با هر گونه افزایش نگرانی های بانکی، تقاضای دلار آمریکا را به عنوان یک پناهگاه امن کاهش داده است.

با مروری بر تحولات اخیر در بخش بانکی ایالات متحده، ورشکستگی های متوالی برخی از بانک های منطقه ای ایالات متحده باعث شده است که فدرال رزرو در آخرین نشست FOMC موضعی کمی مبهوت کننده اتخاذ کند. در نتیجه، آنها پس از اجرای 25 نقطه پایه (bps) افزایش نرخ، یک توقف را نشان دادند.

تقویم اقتصادی ایالات متحده چاپ نهایی داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) و مطالبات بیکاری را در روز سه شنبه نشان خواهد داد. متعاقبا، تمرکز بر روی هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) در روز جمعه تغییر خواهد کرد.

سطوح برای تماشا

در پاسخ به تحولات اخیر در بحران بانکداری جهانی، وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، گامی را برای ارزیابی مبانی اساسی وام دهندگان دولتی و بانک های بخش دولتی آغاز کرده است.

هفته گذشته، اظهارنظرهای تقویت کننده اعتماد از سوی وزارت خزانه داری ایالات متحده و اعضای فدرال رزرو به سرمایه گذاران کمک کرد تا اعتماد به ریسک پذیری خود را دوباره به دست آورند. کشکاری رای دهنده فدرال رزرو تاکید کرد که سیستم بانکی ایالات متحده انعطاف پذیر و سالم است، اما کاهش استرس زمان می برد. سایر مقامات فدرال رزرو با اولویت دادن به تورم و افزایش اعتماد به سیستم بانکی زیربنا، لحن مشابهی را اتخاذ کرده اند.

با حرکت به سمت بانک مرکزی هند (RBI)، پیش‌بینی تورم ژانویه تا مارس RBI با خطرات صعودی روبرو است و احتمالاً چاپ هسته‌ای شرکت منجر به تمایل اکثر اعضای کمیته سیاست پولی (MPC) به سمت 25 واحد در ثانیه می‌شود. پیاده روی در آوریل پس از آن، می‌توان انتظار داشت که توقف در نرخ‌ها اجازه دهد تا تأثیر تأخیر افزایش‌ها از بین برود.

بخوانید:  XAG/USD محدود شده است در حالی که زیر 21.50 دلار است، سوگیری صعودی بالای 20.85 دلار

USD/INR در حال تقلا برای کاهش بیشتر است، علیرغم ضعف گسترده دلار آمریکا که ناشی از تحولات مثبت اخیر بانکی است و فدرال رزرو (فدرال رزرو) نشان دهنده توقف است. این جفت در حال حاضر درست زیر 82.40 معامله می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-inr-holds-steady-around-8240-mark-despite-us-dollar-weakness-stemming-from-fed-pause-202303270357


اشتراک گذاری:

  • عملیات تزریق نقدینگی فدرال رزرو و اظهارنظرهای تقویت کننده اعتماد، تقاضای امن دلار آمریکا را کاهش می دهد.
  • خطرات صعودی برای پیش‌بینی تورم RBI و افزایش احتمالی نرخ بهره در آوریل در حالی که هند وام دهندگان دولتی را ارزیابی می‌کند.
  • همه نگاه ها به داده های آینده PCE ایالات متحده و توسعه بانکداری جهانی است.