USD/CNH نتوانست نرخ 6.8000 را در گزارش تورم کمتر از پیش بینی شده چین آزمایش کند.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در نظر دارد تا مقاومت بحرانی 103.00 را پس بگیرد زیرا جو بازار کاملاً ریسک گریز است. ریسک پذیری فعالان بازار در آستانه انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) که برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده است، بسیار کمرنگ شده است. انتظار می‌رود که CPI سرفصل به 5.8% از انتشار قبلی 6.5% کاهش یابد. سرمایه گذاران باید برای یک شگفتی شگفت انگیز از ارقام تورمی پس از خوشبینانه بودن حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در ژانویه آماده باشند.

در همین حال، شاخص قیمت تولیدکننده چین (PPI) کاهش تورمی 0.8 درصدی را بیشتر از پیش‌بینی 0.5 درصد و انتشار قبلی 0.7 درصد نشان داده است. این نشان می دهد که تولیدکنندگان به شدت قیمت کالاها و خدمات را در دروازه کارخانه کاهش می دهند. این بیانگر تقاضای ضعیف خانوارها است.

داده های تورم سالانه به 2.1 درصد رسیده است، بین اجماع 2.2 درصد و انتشار قبلی 1.8 درصد. رقم تورم ماهانه در مقابل افزایش 0.7 درصدی فشارهای تورمی، کاهش 0.8 درصدی را نشان می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cnh-fails-to-test-68000-on-lower-than-projected-china-inflation-report-202302100221

این موضوع سیاست انبساطی بیشتر دولت چین و بانک خلق چین (PBoC) را تقویت کرده است، به ویژه در مواقعی که دولت کاملاً بر رشد اقتصادی متمرکز است.

جفت USD/CNH پس از ناکامی در آزمایش مقاومت سطح گرد 6.8000 در جلسه آسیایی، به شدت افت کرده است. این دارایی پس از انتشار داده‌های تورم (ژانویه) چین در ماه ژانویه کاهش یافته است، که حتی پس از برداشتن محدودیت‌های جابه‌جایی افراد، مواد و ماشین‌آلات توسط دولت چین در حالی که محدودیت‌های همه‌گیری را لغو کرد، کمتر از حد انتظار باقی ماند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CNH فشار فروش را احساس کرده و از حدود 6.8000 کاهش یافته است زیرا CPI ماهانه چین کاهش تورم را نشان می دهد.
  • تورم در CPI و PPI ماهانه چین ممکن است مقامات را مجبور کند که این سیاست را انبساطی نگه دارند.
  • شاخص USD در نظر دارد مقاومت بحرانی 103.00 را بازیابی کند زیرا جو بازار کاملاً ریسک گریز است.