USD/CNH در بحبوحه نگرانی های مختلف در مورد PBOC، فدرال رزرو و ژئوپلیتیک در حدود 6.8800 ثابت است.

شروع مسکن در ایالات متحده و مجوزهای ساختمانی در روز سه‌شنبه با چاپ‌های بی‌نظیر در ماه مارس، حال و هوا را به هم ریخت. گفته می شود، شروع مسکن به 1.42 میلیون در مقابل 1.432 میلیون پیش بینی بازار قبل و 1.40 میلیون کاهش یافت، در حالی که مجوزهای ساختمانی از 1.55 میلیون قرائت قبلی و برآورد تحلیلگران از 2.2 میلیون به 1.413 میلیون کاهش یافت.

از سوی دیگر، به نظر می رسد اخبار پیرامون بحث کمیته چین مجلس نمایندگان ایالات متحده در مورد سناریوی تهاجم تایوان و تاخیر احتمالی در تصمیم سقف بدهی ایالات متحده، نمایه ریسک اخیر را مختل کرده است، که به نوبه خود به نفع بازگشت دلار آمریکا است. در همین راستا می‌توان به داده‌های اخیر ضعیف ایالات متحده و شرط‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو اشاره کرد. باید توجه داشت که فصل سود مختلط نیز باعث ایجاد احساسات و قیمت گاز طبیعی می شود. علاوه بر این، بلومبرگ اخباری را منتشر کرد که حاکی از نقش چین در جنگ روسیه و اوکراین است، که به نوبه خود به مقاومت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در مذاکره درباره محدودیت بدهی می پیوندد تا بر این احساسات تأثیر بگذارد.

اگرچه PBOC برای وضعیت موجود دیگری در روز پنجشنبه آماده است، با ثابت نگه داشتن نرخ های اولیه وام (LPR)، داده های اخیر مثبت چین با تعصبات ناخواسته این کشور در مورد سیاست پولی برای به چالش کشیدن ناظران مقابله می کند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CNH برای دومین روز متوالی در میان کاتالیزورهای مختلط، آب را حدود 6.8800 رد می کند.
  • PBOC احتمالاً از سیاست پولی فعلی دفاع خواهد کرد حتی اگر اقدامات آسان در چین ترجیح داده شود.
  • شرط‌بندی فدرال‌رزرو، داده‌های خوش‌بینانه چین و تنش‌های ژئوپلیتیکی پیرامون تایوان و روسیه نیز معامله‌گران یوان چین را برانگیخت.
بخوانید:  رئیس بانک مرکزی تایوان می‌گوید تا زمانی که من در مقام هستم، هیچ کنترلی در بازار ارز وجود ندارد

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، روز سه‌شنبه در مصاحبه با رویترز، در گفتگو با فدسپیک گفت: «در غیاب پیشرفت واضح تورم، نرخ‌های بهره باید به افزایش خود ادامه دهند.» روز دوشنبه، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، گفت که او می خواهد شواهد بیشتری از بازگشت تورم به هدف داشته باشد. اخیرا، رافائل دبلیو بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، که اخیراً اشاره کرد که اقتصاد هنوز در حال افزایش است، اما تورم بسیار بالاست.

شایان ذکر است که داده‌های اخیر ضعیف ایالات متحده در تضاد با شرط‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو برای افزایش ارزش دلار در روز سه‌شنبه است.

جدا از داده ها، خوش بینی صندوق بین المللی پول (IMF) در مورد ملت اژدها نیز به نفع گاوهای CNH است. طبق آخرین گزارش صندوق بین‌المللی پول در روز سه‌شنبه، چین در پنج سال آینده بیشترین سهم را در رشد جهانی خواهد داشت و سهم آن دو برابر سهم ایالات متحده خواهد بود.

در ادامه، PBOC پنجشنبه ممکن است تا زمانی که بازارها را غافلگیر نکند، راهنمایی روشنی برای ناظران جفت USD/CNH ارائه نکند. در نتیجه، کاتالیزورهای ریسک و کتاب بژ فدرال رزرو باید برای مسیرهای روشن رعایت شوند.

تحلیل فنی

USD/CNH یک حالت محتاطانه را در آستانه تصمیم بانک خلق چین (PBOC) برای نرخ بهره، برای انتشار در روز پنجشنبه به تصویر می‌کشد، زیرا جفت یوان فراساحلی چین (CNH) برای دومین روز متوالی در اوایل چهارشنبه نزدیک به 6.8800 دریبل می‌شود. همچنین جفت ارز کلیدی چین، کاتالیزورهای مختلط پیرامون کشور اژدها و خلق و خوی اخیر خطرپذیری است.

بخوانید:  GBP/USD در صورت شکست 1.1409/1.1350 ممکن است به 1.0520 سقوط کند - Credit Suisse

یک خط مقاومت سه هفته ای به 50-DMA می پیوندد تا پیشرفت های کوتاه مدت USD/CNH را حداکثر در نزدیکی 6.8870-80 محدود کند.

چین روز قبل گزارش خوش‌آمدی از تولید ناخالص داخلی (GDP) سه‌ماهه اول (سه‌ماهه اول) را گزارش کرد و در عین حال استقبال خوبی از تولید صنعتی و خرده‌فروشی در ماه مارس را نشان داد. گفتنی است، تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول چین 2.2 درصد در مقایسه با 2.2 درصد پیش بینی شده و 0.0 درصد قبل رشد می کند. علاوه بر این، رشد خرده‌فروشی در ماه مارس 10.9% نسبت به 7.4% مورد انتظار و 3.5% قبل از آن جهش کرد، در حالی که تولید صنعتی کمتر از 4.0% ارقام رشد مورد انتظار کاهش یافت و به 3.9% در مقابل 2.4% قرائت قبلی کاهش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cnh-steadies-around-68800-amid-mixed-concerns-about-pboc-fed-and-geopolitics-202304190316