USD/CHF روند نزولی دو روزه نزدیک به 0.9000 را تجربه کرد زیرا شاخص دلار آمریکا علیرغم عدم توافق بر روی سقف بدهی ثابت ماند.اشتراک گذاری:

  • USD/CHF پیشنهادها را برای به روز رسانی بالاترین قیمت روزانه در اولین روز مثبت در سه روز انتخاب می کند.
  • دلار آمریکا از امیدهای سیاستگذاران برای اجتناب از نکول سود می برد، شرط بندی های جنگ طلبانه فدرال رزرو، شکست فوری در امضای قرارداد سقف بدهی را نادیده می گیرد.
  • کاتالیزورهای ریسک کلید جهت گیری خواهند بود، PMI ایالات متحده همچنین می تواند معامله گران را سرگرم کند.

گاوهای USD/CHF پس از غیبت دو روزه به میز باز می گردند، زیرا دلار آمریکا به بن بست مذاکرات سقف بدهی نادیده می گیرد تا محکم تر بماند. گفته می شود، جفت فرانک سوئیس (CHF) تا زمان چاپ افزایش ملایمی در حدود 0.8990 چاپ می کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در طول روند صعودی دو روزه از 103.00 بالاتر رفت، حداکثر نزدیک به 103.30، حتی در شرایطی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نتوانستند توافقی برای جلوگیری از انقضای سقف بدهی در آخرین مذاکرات ارائه کنند. .

دلیل بازگشت DXY را می توان به خوش بینی سیاست گذاران به دستیابی به توافقی برای جلوگیری از نکول ایالات متحده مرتبط دانست. بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بر اساس اعلامیه‌های کاخ سفید که اواخر دوشنبه توسط رویترز به اشتراک گذاشته شد، گفت: «من به تازگی یک جلسه سازنده با رئیس‌جمهور مک کارتی درباره لزوم جلوگیری از نکول به پایان رساندم. از سوی دیگر، مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که دیدار با بایدن سازنده بود اما توافقی برای سقف بدهی نداشت.

جدای از نگرانی‌های پیش‌فرض ایالات‌متحده، تعصب جنگ‌طلب فدرال رزرو (فدرال رزرو) نیز پشتوانه قدرت دلار آمریکا است و قیمت USD/CHF اخیرا را به پیش می‌برد. روز دوشنبه، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، با اشاره به ترس از نکول و بحران بانکی ایالات متحده، که به نوبه خود باعث شد تا دلار آمریکا ثابت بماند، از مسیر افزایش نرخ بهره حمایت کرد. در همین راستا، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، نگرانی‌های مربوط به رکود را رد کرد و گفت که در سال جاری شاهد دو افزایش دیگر نرخ بهره قبل از رسیدن به نرخ پایه است. علاوه بر این، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند و مری سی دالی، رئیس فدرال سانفرانسیسکو، اخیراً از درخواست ها برای افزایش نرخ ها حمایت کردند.

بخوانید:  بات تایلند ناپایدار، ناشی از عوامل خارجی

در صفحه‌ای دیگر، چاپ‌های بی‌نظیر تولید صنعتی سوئیس برای سه ماهه اول (سه‌ماهه اول) به داده‌های قبلی قوی‌تر ایالات متحده می‌پیوندند تا به نفع خریداران USD/CHF نیز باشد.

شایان ذکر است که پیشنهاد معاملات آتی S&P500 فروشندگان اوراق قرضه ایالات متحده را به چالش می کشد و از این رو خریداران USD/CHF را در بحبوحه نشست ضعیف آسیایی به چالش می کشد.

برای غلبه بر معاملات کسل کننده، معامله گران USD/CHF باید به اولین قرائت ایالات متحده از شاخص های مدیران خرید جهانی S&P (PMIs) در ماه می توجه کنند. در صورتی که داده‌های فعالیت قوی‌تر به دست آید و ترس از تورم را نشان دهد، جفت فرانک سوئیس صعود بیشتری برای ردیابی خواهد داشت.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش PMI جهانی S&P ایالات متحده: ارزش دلار در بخش خدمات در حال افزایش است

تحلیل فنی

USD/CHF از خط حمایت صعودی دو هفته‌ای، نزدیک به 0.8980 تا زمان چاپ، با حمایت نوسان‌گرهای مثبت قیمت، بازگشت. با این حال، بازیابی گریزان باقی می‌ماند مگر اینکه مظنه یک شکست واضح از 50-DMA، حداکثر در حدود 0.9030 را فراهم کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-snaps-two-day-downtrend-near-09000-as-us-dollar-index-stays-firmer-despite-no-deal-on-debt-ceiling-202305230223