USD/CHF به امید راهنمایی خنثی فدرال رزرو تا 0.8900 کاهش می یابد

جفت USD/CHF در حال تلاش برای دفاع از حمایت فوری 0.8920 در اولین جلسه آسیایی است. دارایی فرانک سوئیس پس از سقوط عمود بر شاخص دلار آمریکا (DXY) با فشار فروش بسیار زیادی مواجه شده است. انتظار می رود که عمده به سمت حمایت سطح گرد 0.8900 کاهش یابد زیرا نگرانی های سقف بدهی جذابیت شاخص USD به عنوان پناهگاه را کم رنگ کرده است.

طبق ابزار CME Fedwatch، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، انتظار می رود نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) به 5.00-5.25 درصد افزایش دهد. انتظار می رود افزایش متوالی 25 واحدی نرخ بهره با راهنمایی خنثی دنبال شود زیرا PMI تولیدی ایالات متحده به طور مداوم انقباض نشان می دهد، نرخ رشد کند شده است و شرایط بازار کار در حال از دست دادن انعطاف پذیری است.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده پس از آن که جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده تخمین زد که خزانه داری تا اوایل ژوئن فاقد بودجه پرداختی خواهد بود، تحت فشار شدید قرار گرفته است. نگرانی ها در مورد سقف بدهی پس از آن ناشی شد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در دیدار با مک کارتی سنای ایالات متحده ابراز بی میلی کرد، زیرا جمهوری خواهان مجلس خواهان کاهش بزرگ در طرح های مخارج رئیس جمهور علیه افزایش سقف بدهی بودند. در زمان نگارش این مقاله، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.43 درصد کاهش یافته است.

در جبهه فرانک سوئیس، داده های تورم روز جمعه (آوریل) به شدت مورد توجه قرار خواهد گرفت. انتظار می رود که شاخص قیمت مصرف کننده ماهانه (CPI) با سرعتی بالاتر از ثبت قبلی 0.2 درصدی، 0.5 درصد افزایش یابد. در حالی که انتظار می رود CPI سالانه به 2.8٪ در برابر انتشار قبلی 2.9٪ کاهش یابد.

بخوانید:  هاخشتاین فرستاده انرژی ایالات متحده می گوید بایدن متعهد به تکمیل ذخایر استراتژیک نفت است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-declines-towards-08900-on-hopes-of-a-neutral-guidance-from-fed-202305022352


اشتراک گذاری:

  • انتظار می‌رود USD/CHF روند نزولی را تا نزدیک به 0.8900 افزایش دهد، در حالی که جذابیت ضعیفی برای شاخص USD به عنوان پناهگاه امن وجود دارد.
  • انتظار می رود افزایش متوالی 25 واحدی نرخ بهره با راهنمایی خنثی فدرال رزرو دنبال شود.
  • بازدهی ایالات متحده پس از تخمین خزانه داری مبنی بر اینکه تا اوایل ژوئن بودجه برای پرداخت ها تمام می شود، تحت فشار شدیدی قرار دارد.

معاملات آتی S&P500 در آسیا پس از سه شنبه نزولی کاهش یافت. سرمایه گذاران سهام ایالات متحده را به دلیل عدم اطمینان در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) تخلیه کردند. همچنین، جو بازار کاملاً ریسک گریز است زیرا افزایش سقف بدهی بر چشم انداز بلندمدت اقتصاد ایالات متحده تأثیر می گذارد.