USD/CAD علیرغم کاهش BoC Macklem، مذاکرات مختلط فدرال رزرو و قیمت نفت پایین در حدود 1.3400 دریبل می شود.

USD/CAD زمانی که گاوها و خرس ها در اوایل صبح چهارشنبه در اروپا تکان می خورند، به 1.3400 می رسد. در انجام این کار، جفت Loonie نمی‌تواند اظهارنظرهای نابخردانه تیف مکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) و همچنین قیمت ملایم پیشنهادی نفت را توجیه کند. با این حال، شکست دلار آمریکا در بازگشت مجدد به این امکان را می‌دهد که قیمت به طور ملایم توسط زمان مطبوعات ارائه شود.

شایان ذکر است که S&P 500 فیوچرز زیان ملایم نزدیک به 4170 را نشان می دهد در حالی که بزرگترین جهش روزانه در نزدیک به یک هفته گذشته را ثبت می کند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده یک روند صعودی سه روزه را تجربه می کند در حالی که از بالاترین سطح یک ماهه در حدود 3.68 درصد عقب نشینی می کند. تا زمان مطبوعات به 3.65 درصد رسید.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD در حالی که از برگشت روز قبل از بالاترین سطح 13 روز دفاع می کند، جایگاه پایین تری را حفظ می کند.
  • دلار آمریکا حتی با عقب نشینی بازدهی بلاتکلیف باقی می ماند و توجه چندانی به SOTU رئیس جمهور ایالات متحده بایدن در میان Fedspeak مختلط نمی کند.
  • Macklem از BoC به توقف افزایش نرخ اشاره می کند، اما نتوانست خریداران جفت را تحت تاثیر قرار دهد.
  • کاتالیزورهای ریسک می توانند معامله گران Loonie را قبل از گزارش مشاغل کلیدی روز جمعه از کانادا سرگرم کنند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-dribbles-around-13400-despite-dovish-boc-macklem-mixed-fed-talks-and-dicey-oil-price-202302080535

در جای دیگر، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، سخنرانی وضعیت اتحادیه (SOTU) خود را در اولین جلسه مشترک کنگره از زمانی که جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در ژانویه به دست گرفتند، ایراد کرد. در جریان SOTU، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، آمادگی خود را برای همکاری با آنها برای بهبود آمریکا نشان داد. این سیاستگذار همچنین برای حداقل مالیات میلیاردرها فشار آورد و در عین حال تلاش کرد در صورت تضعیف حاکمیت ایالات متحده توسط کشور اژدها، موضع سختی در قبال چین نشان دهد.

بخوانید:  "شاخص سوگیری" برای RBA نشان می دهد که پیش بینی های افزایش نرخ تهاجمی در حال کاهش است.

شکست های متعدد در ارائه بسته شدن روزانه فراتر از میانگین متحرک نمایی 50 باری (EMA)، در حدود 1.3445 در زمان انتشار، USD/CAD را به سمت حمایت متحرک 200 روزه 1.3265 هدایت می کند.

با حرکت رو به جلو، یک تقویم سبک به چالش کشیدن USD/CAD جلوتر از گزارش اشتغال ماهانه کلیدی کانادا که برای انتشار در روز جمعه است، ادامه می‌دهد.

تحلیل فنی

ماکلم، رئیس بانک مرکزی آمریکا، با درخواست زمان برای سنجش چگونگی سازگاری خانوارها و کسب‌وکارها با نرخ‌های بالاتر قبل از حرکت‌های بیشتر، توقفی در مسیر افزایش نرخ بهره می‌گیرد. این سیاست‌گذار همچنین گفت: «افزایش نرخ‌ها ضربه سختی به صاحبان خانه وارد کرده است».

در مقابل این پس‌زمینه، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از معکوس شدن از بالاترین سطح یک ماهه روز قبل، در نزدیکی 103.30 ضعیف باقی می‌ماند. در انجام این کار، سنج دلار در برابر شش ارز اصلی، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را کاهش می دهد و در عین حال اظهارات غیر قابل توجه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) را توجیه می کند.

از سوی دیگر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت: “انتظار داشته باشید سال 2023 سال کاهش قابل توجه تورم باشد” و همچنین افزود که اگر قرار باشد داده ها قوی تر از حد انتظار باشد، قطعا نرخ ها را بیشتر افزایش می دهد. شایان ذکر است که پاول از فدرال رزرو در ستایش آخرین جهش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز سه‌شنبه هنگامی که از او پرسیده شد رشد شغل عامل احتمالی افزایش نرخ‌های تهاجمی فدرال رزرو است، تردید نشان داد. همین امر حاکی از وقفه در نرخ فدرال رزرو پس از دو افزایش نرخ فعلی به ارزش 0.25 درصد است.

بخوانید:  عوامل محلی باید در اواخر سال از ین حمایت کنند - HSBC

علاوه بر این، نفت خام WTI در بحبوحه بازارهای افتضاح و نگرانی‌های متفاوت پیرامون تقاضای انرژی در آینده، نزدیک به 77.50 دلار بازگشت دو روزه به خود گرفت. با انجام این کار، طلای سیاه نمی‌تواند یک قرعه کشی غافلگیرکننده در داده‌های موجودی خصوصی براساس داده‌های سهام هفتگی نفت خام موسسه نفت آمریکا (API) را تشویق کند.