USD/CAD در حوالی 1.3500 حرکت می کند زیرا سرمایه گذاران در انتظار دقایق FOMC ایالات متحده هستند


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD در محدوده باریکی در حدود 1.3500 قبل از دقیقه FOMC در نوسان است.
  • جمهوری خواهان با وضع مالیات اضافی بر جامعه ثروتمند یا حمایت از طرح های هزینه های بیشتر موافق نیستند.
  • در حالی که بانک های مرکزی جهانی در حال رسیدن به نرخ پایانی هستند، قیمت نفت به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر در حدود 74.00 دلار رسیده است.

جفت USD/CAD در حال نشان دادن حرکات بالا و پایین در نزدیکی رقم روانشناختی 1.3500 در اولین جلسه آسیایی است. انتظار می‌رود دارایی Loonie پیش از انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای نشست سیاست پولی ماه می، در حاشیه باقی بماند.

شایان ذکر است که کانادا بزرگترین صادرکننده نفت به ایالات متحده است و افزایش قیمت نفت از دلار کانادا حمایت خواهد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-juggles-around-13500-as-investors-await-us-fomc-minutes-202305232344

پس از آن که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، شرایط حزبی پیشنهادی اسپیک مک کارتی را “افراطی” خواند، عدم اطمینان در مورد سقف وام های ایالات متحده افزایش یافت. دومی در مورد وضع مالیات اضافی بر جامعه ثروتمند توافقی ندارد و از طرح‌های هزینه‌های بالاتر حمایت نمی‌کند.

معاملات آتی S&P500 در اوایل توکیو پس از سه شنبه نزولی افزایش یافته است. حال و هوای کلی بازار در میان مسائل عمیق‌تر مرتبط با سقف بدهی ایالات متحده همچنان در معرض خطر است. کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روز سه‌شنبه در جریان یک جلسه غیرعلنی حزب جمهوری‌خواه به جمهوری‌خواهان مجلس گفت: «به همه شما نیاز دارم که در مورد سقف بدهی با من بمانید، ما هنوز به توافق نزدیک نشده‌ایم.»

بخوانید:  لابی تجاری روسیه خواستار ج. بانک برای تسریع ذخایر یوان توسط رویترز

در همین حال، قیمت نفت به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر در حدود 74.00 دلار رسیده است، زیرا سرمایه گذاران مطمئن هستند که اقتصاد ایالات متحده نکول نخواهد کرد و به یک معامله دو حزبی با جمهوری خواهان دست خواهد یافت. همچنین، سایر بانک های مرکزی در حال رسیدن به نرخ پایانی هستند که ترس از کاهش بیشتر را کاهش می دهد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از رسیدن به بالاترین سطح هفته گذشته به بالای 103.62، نشانه هایی از انقباض نوسانات را نشان می دهد. پیش از گزارش FOMC که توضیح مفصلی در مورد افزایش 25 واحد پایه (bps) نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) ارائه می دهد، سود بیشتری در خط لوله قرار دارد. همچنین، چشم انداز اقتصادی فعلی را گزارش خواهد کرد و راهنمایی هایی در مورد نرخ بهره ارائه می دهد.