USD/CAD در بحبوحه افزایش قیمت نفت/دلار ضعیفتر، نزدیک به پایین ترین سطح روزانه، درست بالای اواسط 1.3300s


  • USD/CAD برای دومین روز متوالی کاهش می یابد و توسط ترکیبی از عوامل تحت فشار قرار می گیرد.
  • افزایش قیمت نفت خام زیربنای Loonie است و در بحبوحه فروش مجدد دلار بر این جفت تاثیر می گذارد.
  • معامله گران اکنون مشتاقانه منتظر داده های PPI و خرده فروشی ایالات متحده برای فرصت های کوتاه مدت هستند.

جفت USD/CAD در روز چهارشنبه پس از صعود زودهنگام به منطقه 1.3410، فروش جدیدی را جذب کرد و برای دومین روز متوالی کاهش یافت. نزول ثابت روزانه قیمت‌ها را به پایین‌ترین حد هفتگی، در حدود اواسط 1.3300 ثانیه، در نیمه اول جلسه اروپا می‌کشاند و توسط ترکیبی از عوامل حمایت می‌شود.

در بحبوحه خوش‌بینی که کاهش محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 در چین باعث افزایش تقاضای سوخت می‌شود، قیمت نفت خام به بالاترین سطح از اوایل دسامبر رسیده است. این به نوبه خود، زیربنای Loonie مرتبط با کالا است، که همراه با ظهور فروش سنگین روزانه در اطراف دلار آمریکا، مقداری فشار نزولی بر جفت USD/CAD وارد می‌کند.

در واقع، شاخص USD، که عملکرد دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می‌کند، در بحبوحه شرط‌بندی‌ها برای تشدید سیاست‌های نه چندان تهاجمی توسط فدرال رزرو، نتوانست سودهای قوی روزانه خود را حفظ کند. اکنون به نظر می رسد بازارها متقاعد شده اند که فدرال رزرو موضع خود را ملایم تر خواهد کرد و در فوریه نرخ بهره را با افزایش 25 واحدی در ثانیه کاهش داده است.

این شرط ها توسط گزارش CPI ایالات متحده که هفته گذشته منتشر شد، تأیید شد که به نشانه هایی از کاهش فشار تورمی اشاره کرد. این امر منجر به کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد و به نظر می رسد که به شدت بر دلار تاثیر می گذارد و جفت USD/CAD را به پایین ترین سطح خود از 25 نوامبر که در روز جمعه لمس کرد، نزدیک تر می کند.

فعالان بازار اکنون به سند اقتصادی ایالات متحده نگاه می کنند و بر انتشار شاخص قیمت تولید کننده و خرده فروشی ماهانه بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی تأکید می کنند. این، همراه با سخنرانی‌های اعضای بانفوذ FOMC، بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساس ریسک گسترده‌تر بازار، باعث افزایش تقاضای دلار خواهد شد.

جدای از این، معامله گران از پویایی قیمت نفت سرنخ می گیرند تا فرصت های کوتاه مدت را در اطراف جفت USD/CAD بدست آورند. با این وجود، به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی به نفع خرس‌ها متمایل است و نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت‌های نقطه‌ای به سمت نزولی است. از این رو، هر تلاشی برای بازیابی می تواند به فروش برسد.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-hangs-near-daily-low-just-above-mid-13300s-amid-rising-oil-prices-weaker-usd-202301181017