USD/CAD در بحبوحه افزایش قیمت نفت/دلار دلار ضعیفتر، پیش از CPI/BoC ایالات متحده، به پایین‌ترین حد دو هفته‌ای سقوط کرد.

قیمت نفت خام بر اساس شتاب شکست یک شبه از طریق SMA 100 روزه است و به بالاترین سطح از اوایل ماه می رسیده است، که با کاهش عرضه اعلام شده توسط بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان – عربستان سعودی و روسیه – تقویت شده است. این، به نوبه خود، به حمایت از Loonie مرتبط با کالا ادامه می دهد، که همراه با فروش پایدار دلار آمریکا (USD)، بیشتر به لحن ارائه شده پیرامون جفت USD/CAD کمک می کند. در واقع، شاخص USD (DXY) که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می کند، در پی گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) به پایان افزایش نرخ فعلی خود نزدیک شده است، به پایین ترین حد دو ماه اخیر سقوط کرد. چرخه


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-slides-to-two-week-low-amid-bullish-oil-prices-weaker-usd-ahead-of-us-cpi-boc-202307120339

به‌نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران متقاعد شده‌اند که بانک مرکزی ایالات متحده فضای محدودی برای ادامه سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه دارد، به‌ویژه پس از بررسی ماهانه فدرال رزرو نیویورک در روز دوشنبه نشان داد که انتظار تورم مصرف‌کننده یک ساله به پایین‌ترین سطح از آوریل 2021 کاهش یافته است. بنابراین، بازار تمرکز بر انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده در ایالات متحده که بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتشر خواهد شد، باقی خواهد ماند. گزارش مهم CPI ایالات متحده احتمالاً بر انتظارات در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده تأثیر می گذارد، که به نوبه خود باعث افزایش تقاضای دلار در کوتاه مدت خواهد شد و انگیزه معناداری برای جفت USD/CAD ایجاد می کند.

جدای از این، فعالان بازار در روز چهارشنبه از تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی کانادا (BoC) استفاده خواهند کرد. انتظار می رود بانک مرکزی کانادا به دنبال شاخص های قوی از گزارش CPI داخلی و رشد قابل توجه شغل در ژوئن، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد. سرمایه گذاران بیشتر اظهارات Tiff Macklem، فرماندار BoC را در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست بررسی خواهند کرد، که باید مقداری نوسان در اطراف دلار کانادا (USD) ایجاد کند و به تعیین مسیر کوتاه مدت برای جفت USD/CAD کمک کند.

بخوانید:  روبل روسیه با تبدیل ارز خارجی توسط صادرکنندگان ثابت است

سطوح فنی برای تماشا


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD برای دومین روز متوالی کاهش می یابد و در روز چهارشنبه به پایین ترین حد در دو هفته گذشته می رسد.
  • قیمت‌های صعودی نفت زیربنای Loonie است و در بحبوحه تعصب رایج فروش دلار، فشار وارد می‌کند.
  • معاملات اکنون به گزارش CPI کلیدی ایالات متحده و تصمیم BoC برای یک انگیزه جهت دار جدید نگاه می کنند.

جفت USD/CAD برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه تحت فشار فروش باقی می‌ماند و لغزش رد خود را از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA)، در حدود منطقه 1.3385 یا بالاترین سطح یک ماهه هفته گذشته افزایش می‌دهد. سیر نزولی – که سومین روز از حرکت منفی در چهار دوره قبلی را نیز نشان می‌دهد – قیمت‌های نقدی را به پایین‌ترین حد دو هفته اخیر، در حدود 1.3200 در طول جلسه آسیایی می‌کشاند و توسط ترکیبی از عوامل حمایت می‌شود.