USD/CAD در بحبوحه افزایش قیمت نفت به اواسط 1.3400 نزدیک تر شد، به نظر می رسد نزولی کاهش یافته است.

قیمت نفت خام کشش مثبتی پیدا کرد و در حال حاضر، به نظر می رسد که یک زنجیره باخت پنج روزه را کاهش داده و به پایین ترین حد یک هفته اخیر رسیده است. این به نوبه خود، زیربنای Loonie مرتبط با کالا است و به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/CAD در میان کاهش قیمت دلار آمریکا عمل می‌کند. با این حال، ترکیبی از عوامل از چشم انداز ظهور برخی از خریدهای پایین تر در سطوح پایین تر حمایت می کند و قبل از قرار گرفتن برای ضررهای عمیق تر، احتیاط را تضمین می کند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD در روز دوشنبه تحت فشار فروش قرار گرفت و لغزش اصلاحی فریدا را افزایش داد.
  • افزایش مجدد قیمت نفت زیربنای Loonie است و در بحبوحه کاهش قیمت دلار، فشار وارد می کند.
  • ترس از رکود اقتصادی، انتظارات تندرو فدرال رزرو می تواند زیان دلار را محدود کرده و از این جفت ارز حمایت کند.

نگرانی‌ها مبنی بر اینکه افزایش سریع هزینه‌های وام‌گیری باعث کاهش رشد اقتصادی و کاهش تقاضای سوخت می‌شود، باید مانع از افزایش هر چه بیشتر این مایع سیاه شود. جدای از این، تقویت انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو به مواضع جنگ طلبانه خود پایبند باشد، به نفع دلار آمریکا است. در واقع، اکنون بازارها در دو نشست بعدی FOMC در ماه مارس و می، حداقل 25 bps افزایش قیمت دارند. این به نوبه خود چشم انداز مثبت جفت USD/CAD را تایید می کند.

معامله گران همچنین در میان حجم معاملات نسبتاً ناچیز پس از تعطیلات در ایالات متحده و کانادا، تمایلی ندارند. علاوه بر این، سرمایه گذاران به احتمال زیاد منتظر آخرین صورتجلسه FOMC که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود، پیش از شرط بندی جهت دار جدید بمانند. از این رو، برای تأیید اینکه حرکت مثبت اخیر جفت ارز USD/CAD که طی یک هفته گذشته شاهد بودیم، نیاز به فروش قوی دارد.

سطوح فنی برای تماشا

جفت USD/CAD برخی از فروشندگان را در مجاورت علامت روانی 1.3500 در روز دوشنبه جذب می کند و نزول ثابت خود را تا نیمه اول جلسه اروپا ادامه می دهد. قیمت‌های نقطه‌ای از بالاترین سطح از روز 6 ژانویه که در روز جمعه ثبت شد، بیشتر عقب‌نشینی کردند و به منطقه 1.3455 یا پایین‌ترین سطح روزانه در یک ساعت گذشته سقوط کردند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-slides-closer-to-mid-13400s-amid-rebounding-oil-prices-downside-seems-cushioned-202302200936