USD/CAD در اطراف متحرک نمایی 20 روزه در حدود 1.3420s حرکت می کند


  • USD/CAD با افزایش ارزش دلار آمریکا برای رسیدن به مسیر تلاش می کند، در حالی که قیمت نفت افزایش یافته است.
  • بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده باعث افزایش ارزش دلار شد و USD/CAD را بالای 20-DMA نگه داشت.
  • شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و مطالبات بیکاری در روز پنجشنبه انگیزه جدیدی را برای معامله گران USD/CAD ایجاد می کند.

USD/CAD در جلسه اواسط آمریکای شمالی پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 1.3357، ضررهای جزئی را ثبت کرد. احساسات بازار همچنان شکننده و در نوسان است، در حالی که پیشنهاد دیرهنگام دلار آمریکا (USD) باعث جهش جفت USD/CAD شد. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3424 معامله می شود که اندکی 0.14% کاهش یافته است.

USD/CAD بدون جهت است، تحت تاثیر دلار آمریکا قوی و قیمت بالای نفت

سهام ایالات متحده در میان روحیه ای متفاوت در حال رشد هستند. با توجه به شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد دلار را در برابر سبدی از همتایان، با 0.11 درصد افزایش در 103.281، که زیربنای بازده بالای اوراق قرضه ایالات متحده است، نشان می دهد، دلار در حال جفت شدن برخی از ضررهای خود است. پس از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) که سیاست پولی را تأیید نکرد، نرخ اسکناس معیار 10 ساله ایالات متحده با 9 واحد افزایش به 3.630 درصد رسید.

اخیرا، میشل بومن، رئیس فدرال رزرو گفت که برای مهار تورم به افزایش مداوم نرخ بهره نیاز است. او افزود که به دنبال «شواهد قانع‌کننده» است که نشان دهد تورم به اوج خود رسیده است و داده‌های دریافتی بر دیدگاه او در مورد اندازه افزایش نرخ بهره تأثیر می‌گذارد.

به گفته تحلیلگران TD Securities، در سمت کانادا، گزارش حیرت انگیز بازار کار جمعه گذشته احتمال افزایش نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داد. “گزارش امروز بانک کانادا را در وضعیت ناراحت کننده ای قرار می دهد.” آنها افزودند که کاهش دستمزدها سیاستگذاران بانک کانادا (BoC) را راضی نمی کند و اظهار داشتند: «اکنون به دنبال افزایش ۲۵ واحدی در ثانیه به ۴.۵۰ درصد در ژانویه هستیم. ما انتظار داریم که 4.50 درصد نرخ پایانی BoC برای این چرخه باشد.

در همین حال، جهش قیمت نفت خام باعث می شود که روند بهبود USD/CAD به دلیل افزایش 0.86 درصدی WTI در حدود 75.44 دلار در هر بشکه باشد.

پیش از هفته، سند اقتصادی ایالات متحده انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه دسامبر را در کنار مطالبات بیکاری در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد. عدم وجود تقویم اقتصادی کانادا، معامله گران USD/CAD را به سمت پویایی دلار آمریکا سوق می دهد.

سطوح فنی کلیدی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-hovers-around-the-20-day-ema-around-13420s-202301101744