USD/CAD به 1.3495 رسید، اما با احیای قیمت نفت، در میان لفاظی های جنگ طلبانه فدرال رزرو، کاهش می یابد.

بنابراین، حمایت اول USD/CAD 1.3400 خواهد بود. شکست زیر، پایین ترین سطح 21 نوامبر را در 1.3373 و به دنبال آن علامت روانی 1.3300 نشان می دهد. از طرف دیگر، سطوح مقاومت کلیدی USD/CAD، خط گردن سر و شانه در حدود 1.3500 است و پس از آن میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در 1.3559 و پس از آن 1.3600 قرار دارد.

در جاهای دیگر، مقامات فدرال رزرو به ابراز تعهد خود برای کاهش تورم به سمت هدف 2 درصدی خود ادامه دادند. با این حال، آنها گفتند که سرعت افزایش ها می تواند به محض جلسه دسامبر تعدیل شود. با این حال، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، سرمایه گذاران را ترسانده و گفت که نرخ ها “به اندازه کافی محدود کننده” نیستند و اضافه کرد که انتظار دارد نرخ صندوق های فدرال (FFR) در حدود 5٪ تا 5.25٪ به اوج خود برسد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، برخی از اظهارات او را تکرار کرد و گفت که سیاستگذاران باید به تأخیرهای سیاست پولی توجه داشته باشند. او افزود که اوج نرخ ها را حداقل در حدود 5 درصد می بیند.

وال استریت جلسه روز دوشنبه را به پایان رساند. افزایش موارد در چین باعث شد تا حدس و گمان ها مبنی بر اینکه مقامات چینی می توانند محدودیت ها را بازگردانند، از ریسک گریزی برانگیخته شود. موارد کووید-19 در پکن افزایش یافت، در حالی که مدارس تا اطلاع ثانوی به آموزش آنلاین بازگشتند. لازم به ذکر است که مقامات چینی با تشویق سرمایه‌گذاران، زمان قرنطینه را برای مسافران ورودی تسهیل کردند و سهام آن‌ها را افزایش داد. با این وجود، اخبار هفته گذشته که پکن بیش از 20000 مورد را گزارش کرد، بر ارزهای دارای ریسک درک شده مانند Loonie تأثیر گذاشت. بنابراین، USD/CAD به سمت خط گردن الگوی نمودار سر و شانه در حدود 1.3495 حرکت کرد.

قیمت نفت خام سقوط کرد و بر CAD فشار آورد

USD/CAD برخی از سودهای قبلی خود را در این اظهارنظرها کاهش داد و از 1.3495 به 1.3431 عقب نشینی کرد و قبل از جلسه آسیایی روز سه شنبه در حدود 1.3450 تثبیت شد.

مقامات فدرال رزرو از دلار آمریکا حمایت کردند

Loonie (CAD) در برابر دلار آمریکا (USD) تضعیف شد زیرا احساسات بازار به دلیل ترس مجدد از شیوع کووید-19 در چین تضعیف شد و باعث مرگ سه نفر شد و جرقه ای برای پرواز به سمت امن شد، در حالی که موارد کووید به بالاترین رقم در آوریل 2022 رسید. عوامل دیگری مانند کاهش قیمت نفت خام به دلیل افزایش شایعات تولید، و قدرت کلی دلار آمریکا، بر Loonie تأثیر گذاشت. از این رو، USD/CAD به سمت گردنه سر و شانه افزایش یافت و قبل از بازگشت به نرخ ارز فعلی، بالاترین قیمت دو هفته‌ای خود را در 1.3495 ثبت کرد. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3452 معامله می شود.

لونی به دلیل شیوع کووید-19 در چین، احساسات ضعیف را تضعیف می کند

  • Loonie پس از اینکه USD/CAD بالاترین سطح دو هفته‌ای 1.3495 را آزمایش کرد، ضرر را کاهش داد.
  • در میان نگرانی‌های فزاینده در مورد شیوع کووید-19 چین، دلار آمریکا تحت تأثیر ریسک‌گریزی قرار گرفت.
  • مقامات فدرال رزرو طرفدار کاهش سرعت افزایش نرخ هستند، اما توقف یک گزینه نیست.
  • تحلیل قیمت USD/CAD: رد در یقه سر و شانه برای تشدید سقوط به سمت 1.3300.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-reaches-13495-but-drops-as-oil-price-recovers-amidst-fed-hawkish-rhetoric-202211212342

علاوه بر این، Loonie به دلیل کاهش قیمت نفت خام، به ویژه وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، در مقاله ای که توسط وال استریت ژورنال (WSJ) منتشر شد، کاهش یافت. در این گزارش به نقل از نمایندگانی اشاره شده است که عربستان سعودی به دنبال افزایش تولید نفت به میزان 500 هزار بشکه در روز قبل از تحریم نفت روسیه توسط کشورهای اروپایی است. پس از آن، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، با تکذیب این تاکیدات، اظهار داشت: «اگر نیاز به اقدامات بیشتر از طریق کاهش تولید برای تعادل عرضه و تقاضا باشد، ما همیشه آماده مداخله هستیم.»

نمودار روزانه USD/CAD نشان می‌دهد که الگوی نمودار سر و شانه همچنان در جریان است، اگرچه این جفت به سمت خط گردن در حدود 1.3495 لبه دارد. هنگامی که قیمت به آن آستانه رسید، خریداران Loonie وارد عمل شدند و USD/CAD را به سمت پایین تر به سمت 1.3450s کشیدند. در همان زمان، شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو نزولی ثابت شد، که نشان می‌دهد حتی اگر USD/CAD بالاتر بود، فروشندگان همچنان مسئول باقی می‌مانند.

اخیراً، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، خود را به جمع مقاماتی اضافه کرد که ریتم افزایش نرخ بهره را کاهش نمی‌دهند و در عین حال تأکید کرد که «فکر نمی‌کنم به توقف نزدیک شده‌ایم»، مخالفت با توقف متوقف شود. .

حتی اگر دلار آمریکا بر اساس این نظرات تقویت شد، USD/CAD قبل از صعود به بالاترین حد دو هفته‌ای، به راحتی در محدوده 1.3300-1.3400 باقی ماند.

تحلیل قیمت USD/CAD: چشم انداز فنی