USD/CAD به پایین ترین حد هفته سقوط می کند، زیرا قیمت نفت ادامه می یابد


داده‌های تولید ناخالص داخلی امروز کانادا و آمار بودجه فدرال، اقتصادی را نشان می‌دهد که در سه ماهه چهارم روی پایه محکمی قرار داشت و برخی از بادهای انتهایی ناشی از قیمت نفت. این اعداد کمک کرد تا USD/CAD در 1.3700 این هفته کاهش یابد و پس از چندین تلاش برای رسیدن به آن سطح شکست خورده است، این جفت به 1.3563 سقوط کرد که پایین‌ترین رقم از 14 دسامبر است.

نمودار روزانه USDCAD

نگرانی اصلی من در سال 2023 مسکن است. بازار کانادا به شدت در برابر نرخ های بالاتر آسیب پذیر است، زیرا بازنشانی های بیشتری شروع می شود و مصرف کنندگان شروع به احساس فشار می کنند.

بسیاری از وام گیرندگان منتظرند و امیدوارند که نرخ ها معکوس شوند، اما با گذشت زمان این درد ممکن است افزایش یابد، به خصوص اگر بانک کانادا دوباره در 25 ژانویه افزایش یابد. پیش از این تصمیم، داده‌های قوی و اعداد تورم بالا می‌تواند برای بانک مرکزی آمریکا مفید باشد.

از سوی دیگر، بازگشایی چین در نهایت بادهای دنباله‌دار را به همراه خواهد داشت. مقامات چینی در حال حاضر بر تعداد بالای افرادی که به کووید مبتلا شده اند تاکید می کنند و حتی با وجود خطرات کوتاه مدت، اقتصاد ممکن است سریعتر از حد انتظار باز شود و غرش کند. این امر می تواند به نفت باد بیافزاید، به خصوص اگر کاهش تولید 700 هزار بشکه در روز از روسیه محقق شود.

از نظر فنی، من در هفته آینده مراقب خواهم بود زیرا جریانات پایان سال غالب است. در اوایل ژانویه، ما یک تست دیگر از 1.3700 یا شکستی به زیر پایین ترین سطح اواسط دسامبر 1.3518 خواهیم داشت و من با هر یک از این دو حرکت خواهم کرد. اما loonie چندین بار در دهه گذشته با افزایش بیش از حد قبل از شروع سال مواجه شده است، بنابراین مراقب باشید.


منبع: https://www.forexlive.com/news/usdcad-falls-to-the-lows-of-the-week-as-oil-prices-continue-rebound-20221223/