USD/CAD به نزدیک 1.3250 نگاه می کند زیرا فدرال رزرو نشانه هایی از روند کاهش تورم را تأیید می کند.

ریسک پذیری بیشتر فعالان بازار باعث بهبود تقاضا برای دارایی های پرریسک شده است. معاملات آتی S&P500 در صبح آسیایی پس از یک جلسه صعودی چهارشنبه افزایش یافته است. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از عقب نشینی نزدیک به 100.80 در بحبوحه جو ریسک در بازار، موانعی را احساس کرد. در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 3.41 درصد بازگشته است.

در همین حال، قیمت نفت پس از سقوط به نزدیک به 76.00 دلار، روند بهبودی را نشان می دهد. طلای سیاه روز چهارشنبه پس از اینکه اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) ذخایر نفتی را برای هفته منتهی به 27 ژانویه افزایش 4.14 میلیونی نشان داد، شاهد فشار فروش بود. شایان ذکر است که کانادا یکی از صادرکنندگان پیشرو نفت به ایالات متحده است. و کاهش قیمت نفت بر دلار کانادا تأثیر می گذارد.

جفت USD/CAD پس از سقوط به زیر حمایت بحرانی 1.3270 در جلسه آسیایی، به طلسم باخت دو روزه خود ادامه داد. دارایی Loonie در روز چهارشنبه پس از نشانه های متوالی کاهش تورم در ایالات متحده شاهد فروش گسترده ای بود.

PMI تولید ایالات متحده (ژانویه) سومین انقباض متوالی را پس از فرود در 47.4 گزارش کرد که کمتر از اجماع 48.0 و انتشار قبلی 48.4 بود. همچنین، شاخص سفارشات جدید ساخت که منعکس کننده تقاضای آتی است، در برابر برآوردهای 46.1 و انتشار قبلی 45.1 به 42.5 سقوط کرد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) در تفسیر خود اشاره کرد که هزینه های مصرف کننده به طور چشمگیری کاهش یافته است و اکنون تمرکز بانک مرکزی بر تعادل بیشتر هزینه های نیروی کار خواهد بود. شایان ذکر است که شاخص هزینه اشتغال ایالات متحده (Q4) به 1٪ کاهش یافت.

روند کاهشی سه ماهه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) ایالات متحده، کاهش فعالیت های اقتصادی و هزینه های مصرف کننده به وضوح بیانگر آغاز روند کاهش تورم است. همچنین، پاول، رئیس فدرال رزرو در تفسیر خود پس از استناد به «اکنون می توان برای اولین بار گفت که «فرایند کاهش تورم آغاز شده است»، این دیدگاه را تأیید کرده است.

  • انتظار می‌رود USD/CAD سفر نزولی خود را به نزدیکی 1.3250 در بحبوحه ضعیف‌تر شدن شاخص دلار ادامه دهد.
  • فدرال رزرو تایید کرده است که روند کاهش تورم در ایالات متحده آغاز شده است.
  • قیمت نفت پس از گزارش EIA ایالات متحده از افزایش بیش از حد انتظار ذخایر نفت کاهش یافت.

در بخش Loonie، داده های ماهانه تولید ناخالص داخلی (GDP) (نوامبر) بسیار بالاتر از 0.1٪ در مقابل عملکرد ثابتی که توسط خیابان انتظار می رفت، باقی ماند. تولید ناخالص داخلی کانادا در اعداد تولید ناخالص داخلی خود به صورت ماهانه انقباض نشان نداده است و انتظار نمی رود که پیش از این نیز نشان داده شود زیرا بانک کانادا (BoC) روند تشدید سیاست خود را پس از افزایش نرخ بهره به 4.50 درصد متوقف کرده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-eyes-downside-to-near-13250-as-fed-confirms-signs-of-a-disinflationary-process-202302020116