USD/CAD به سمت 1.3560 صعود می کند و یک خط روند مقاومت اصلی، داده های اقتصادی پس از ایالات متحده را آزمایش می کند.

در بخش کانادایی، میانگین درآمد هفتگی از 4% به 3.4% در دسامبر کاهش یافت. این نوزدهمین ماه رشد بود که 17 بخش از 20 بخش رشد را گزارش کردند.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که ارزش دلار را در مقابل شش ارز ردیابی می‌کند، 0.14% در 104.635 افزایش یافت که دلیل آخرین افزایش در جفت USD/CAD است. با این وجود، افزایش قیمت نفت با افزایش 2 درصدی WTI در 75.32 دلار PB محدود شد.

تضاد USD/CAD با خط روند مقاومت نزولی چهار ماهه که روزانه 0.15 درصد افزایش داشت. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در حدود 1.3565 مبادله می کند.

USD/CAD بر اساس واگرایی سیاست فدرال رزرو و بانک مرکزی آمریکا به سمت بالا ادامه می یابد

وال استریت به کاهش برخی از زیان های خود ادامه می دهد. همانطور که در آخرین صورتجلسات فدرال رزرو (فدرال رزرو) فاش شده است، دلار آمریکا (USD) در حال افزایش است زیرا فدرال رزرو آماده ادامه تشدید شرایط پولی است. این صورتجلسات لحن کمی تندخویی را نشان می‌داد زیرا برخی از مقامات از افزایش 50 واحدی در نرخ بهره حمایت می‌کردند، اما در نهایت، همه آنها با افزایش 25 واحدی موافقت کردند. مقامات اظهار داشتند که بازار کار همچنان ضعیف است و افزودند که ریسک‌های رشد به سمت نزول متمایل می‌شوند.

با توجه به پس‌زمینه، USD/CAD ممکن است به بالاتر بودن خود ادامه دهد. واگرایی در سیاست های پولی بین فدرال رزرو و بانک مرکزی کانادا (BoC) باعث افزایش بیشتر این جفت ارز می شود. BoC اعلام کرد که متوقف می شود، در حالی که مقامات فدرال رزرو نیاز به افزایش برای مدت طولانی تری را اعلام کرده بودند. بنابراین، USD/CAD صعودی پیش بینی می شود.

تحلیل فنی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-climbs-toward-13560s-and-tests-a-major-resistance-trendline-post-us-economic-data-202302231649


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD هدف بالاتری دارد و خط روند مقاومت قابل توجهی را در نمودار روزانه آزمایش می کند.
  • آخرین صورتجلسه FOMC حاکی از آن است که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.
  • داده‌های اقتصادی خوش‌بینانه ایالات متحده پشتوانه دلار آمریکا و تقویت USD/CAD بود.
  • افزایش قیمت نفت باعث شد تا روند صعودی USD/CAD در روز پنجشنبه محدود شود.

رشد قوی در نیمه دوم سال 2022 کاهش 1.1 درصدی اقتصادی را در شش ماه اول جبران کرد. اگرچه در دو ماه آخر سال 2022 کاهشی در فعالیت های اقتصادی وجود داشت، به نظر می رسد اقتصاد در آغاز سال 2023 دوباره سرعت خود را افزایش داده است.

جفت USD/CAD در حال آزمایش خط روند مقاومت چهار ماهه است که از اوج های نوامبر 1.3808 گرفته شده است که در حدود منطقه 1.3560/80 عبور می کند. همچنین، شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان صعودی است و شمال را هدف قرار می دهد و خط روند ذکر شده قبلی را در معرض خطر قرار می دهد. پس از تسویه، USD/CAD می تواند 1.3600 را آزمایش کند و به دنبال آن مقاومت بعدی در 1.3664، بالاترین رقم 6 ژانویه، قرار خواهد گرفت.

در همین حال، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) فاش کرد که مطالبات بیکاری برای هفته منتهی به 18 فوریه به 192 هزار رسید، که کمتر از 194 هزار در هفته گذشته و کمتر از 200 هزار مورد انتظار بود. تولید ناخالص داخلی (GDP) در ایالات متحده در سه ماهه چهارم به میزان 2.7 درصد افزایش یافت، در حالی که تخمین اول 2.9 درصد بود.