USD/CAD به زیر 1.3600 سقوط کرد زیرا دلار آمریکا تحت فشار باقی می ماند و قیمت نفت در فصل تعطیلات افزایش می یابد


  • USD/CAD پیشنهاداتی را برای به روز رسانی پایین ترین روند سه هفته ای سه هفته اخیر در آخرین روز پیشنهاد می کند.
  • قیمت نفت در عناوین اخبار پیرامون روسیه و چین بیش از 1.0 درصد افزایش یافت.
  • داده‌های نرم‌تر نرخ تورم PCE ایالات متحده بر شرط‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو تأثیر گذاشت.
  • تقویم سبک، حال و هوای تعطیلات پایان سال برای محدود کردن حرکات USD/CAD، اما تماشای کاتالیزورهای ریسک بسیار مهم است.

USD/CAD روی سوگیری نزولی هفته قبل، برای اولین بار در چهار هفته گذشته، حفظ می‌کند، زیرا در اوایل سه‌شنبه، پایین‌ترین حد روزانه در حدود 1.3565 را تجدید می‌کند.

زیان های اخیر جفت لونی می تواند به ضعف گسترده دلار آمریکا بر اساس داده های ضعیف تر ایالات متحده و همچنین قیمت های قوی تر کالای صادراتی اصلی کانادا، یعنی نفت خام WTI مرتبط باشد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) تا پایان روز جمعه یک روند نزولی دو هفته‌ای را نشان داد، زیرا آمارهای ضعیف ایالات متحده انتظارات تندرو از فدرال رزرو (فدرال رزرو) را عقب انداخت، به ویژه زمانی که سیاست‌گذاران در مورد افزایش شدید نرخ بهره مردد هستند. با این اوصاف، شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) که بیشتر به عنوان شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو شناخته می شود، با پیش بینی های سالانه 4.7 درصدی ماه نوامبر در مقابل 5.0 درصد قبلی مطابقت داشت.

همچنین، سفارشات کالاهای بادوام در ماه مذکور نسبت به 0.6- درصد مورد انتظار و 0.7 درصد کاهش 2.1 درصدی ثبت شده است. از همه مهمتر، سفارشات کالاهای سرمایه غیردفاعی سابق هواپیما بهبود 0.2% را نسبت به 0.0% مورد انتظار و 0.3% اصلاح شده قبلی نشان داد. علاوه بر این، ردیاب GDPNow بانک فدرال رزرو (فدرال رزرو) آتلانتا رشد سالانه 3.7 درصدی را برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) در مقابل 2.7 درصد برآوردهای قبلی نشان داد.

از سوی دیگر، همزمان با پیوستن چین به کاهش محدودیت‌های کووید، نفت خام WTI به بالاترین سطح خود نزدیک به 80.70 دلار افزایش می‌یابد که 1.65 درصد در روز افزایش یافته است. روز دوشنبه، کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) اعلام کرد که چین از 8 ژانویه الزام مسافران ورودی به قرنطینه را متوقف می کند. لازم به ذکر است که اخیراً به نقل از سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته شده است که پیشنهادات مسکو برای “غیرملیزم سازی” و ” کیف زدایی» اوکراین به خوبی برای کیف شناخته شده است و این بر عهده مقامات اوکراینی است که آنها را اجرا کنند. در آخر هفته، وزارت خارجه اوکراین اشاره کرد که اوکراین خواستار خروج روسیه از سازمان ملل است.

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures سودهای ملایمی را در حدود 3885 چاپ می‌کند در حالی که بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده پس از ثبت بزرگترین جهش هفتگی از اوایل آوریل، برای مسیرهای روشن تلاش می‌کند.

با نگاه به آینده، USD/CAD احتمالاً در میان عدم فعالیت مورد انتظار به دلیل فصل تعطیلات و تقویم سبک، تحت فشار باقی خواهد ماند. با این حال، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله‌گران جفت Loonie را سرگرم کنند.

تحلیل فنی

بسته شدن روزانه به زیر خط روند صعودی شش هفته ای، در حدود 1.3585 در زمان مطبوعات، USD/CAD را به سمت حمایت 50-DMA در اطراف 1.3535 هدایت می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-slides-below-13600-as-us-dollar-stays-pressured-oil-prices-rally-amid-holiday-season-202212262339