USD/CAD به زیر 1.2950 در برابر دلار نرم پیش از سخنرانی پاول سقوط کرد.

با سخنرانی جروم پاول در جکسون هول، غایب سندی کانادایی باعث می شود معامله گران به پویایی دلار آمریکا تکیه کنند. با این حال، پیش از این، ارقام تورم ایالات متحده، یعنی شاخص قیمت PCE و PCE اصلی، کمی روشن می شود، زیرا این شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای سنجش تورم است.

تحلیل قیمت USD/CAD: چشم انداز فنی

در همین حال، مقامات فدرال رزرو به رهبری فدرال رزرو کانزاس سیتی، استر جورج، گفتند که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره را بالای 4 درصد نگه می دارد و می خواهد یک چهارم کامل از داده های تورم ثابت را ببیند تا بداند اوضاع به کجا می رود.

  • USD/CAD در روز پنجشنبه 0.15% کاهش یافت زیرا بازیگران بازار برای لفاظی های جنگ طلبانه بیشتر توسط فدرال رزرو آماده می شوند.
  • رقم تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم، اگرچه بهتر از حد انتظار است، اما همچنان در منطقه رکودی قرار دارد.
  • تحلیل قیمت USD/CAD: معامله‌گرانی که 1.3000 را بازپس می‌گیرند تا در را برای تست‌های بالای YTD باز کنند. در غیر این صورت، سقوط به سمت 1.2800 امکان پذیر است.

USD/CAD در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 50 روزه، در حدود 1.2912 مبادله می کند، حتی اگر به پایین ترین سطح روزانه 1.2864 رسیده باشد. از منظر نمودار روزانه، USD/CAD همچنان به سمت بالا متمایل می‌شود، علی‌رغم اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) به سمت خط وسط 50 حرکت می‌کند که نشان‌دهنده شتاب جمع‌آوری فشار فروش است. با این حال، اگر RSI خط وسط را بشکند، انتظار کمی فشار نزولی را داشته باشید و EMA های 50 و 20 روزه را وارد کار کنید که هر کدام به ترتیب در 1.2912 و 1.2883 قرار دارند. از طرف دیگر، اگر USD/CAD به بالای 1.3000 بشکند، یک تست مجدد از اوج YTD روی کارت است.

بخوانید:  سیتی می گوید EUR/USD با Investing.com می تواند به 0.86 برسد

USD/CAD به دلیل ضعف گسترده دلار آمریکا کاهش یافت. شاخص دلار آمریکا، معیاری برای سنجش ارزش دلار در برابر سبدی از همتایان، 0.18 درصد از دست می دهد، در 108.405، به دلیل حسن نیت شرکت کنندگان در بازار که قبل از سخنرانی پاول به حاشیه رفتند یا سود کسب کردند. در همین حال، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از بالاترین سطح هفتگی، به ویژه نرخ اسکناس T 10 ساله یک واحد در ثانیه، به 3.095 درصد کاهش یافت.

USD/CAD در نشست آمریکای شمالی به سمت پایین‌های هفتگی جدید می‌لغزد، در حالی که جو مثبت بازار، ناشی از محرک 1 تریلیون CNY چین، با هدف رفع بحران مسکن و ساخت‌وساز است. در همین حال، معامله گران برای سخنرانی جکسون هول رئیس فدرال رزرو در روز جمعه، جروم پاول، آماده می شوند.

پیش از این، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، گفت که تصمیمی برای افزایش 50 یا 75 بیت در ثانیه ندارد و تاکید کرد که انتظارات از محور فدرال رزرو “اشتباه” است. پتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، اظهارات او را تکرار کرد، که گفت که دوست دارد نرخ وجوه فدرال (FFR) را در 3.4٪ ببیند و سپس شاید برای مدتی در آنجا بماند. او از افزایش 50 واحدی در ثانیه حمایت می کند اما می خواهد گزارش تورم بعدی را ببیند.

چه چیزی را تماشا کنیم


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-slides-below-12950-on-soft-us-dollar-ahead-of-powells-speech-202208251539

در همان زمان، مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 20 آگوست کمتر از برآوردها بود و به 243 هزار رسید، در مقابل 253 هزار مورد انتظار تحلیلگران بازار. کاهش مطالبات بیکاری همچنان نشان دهنده بازار کار قوی است و انتظارات افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر تقویت می کند.

بخوانید:  USD/JPY پس از انتشار CPI ایالات متحده سقوط کرد و در 130.40 ثانیه سقوط کرد

USD/CAD به بالاترین حد روزانه در حدود 1.2975 رسید، قبل از فرو رفتن، به سمت پایین ترین حد روزانه خود، در حدود 1.2895، در حالی که قیمت نفت خام بالاتر بود. با این حال، از پایین ترین سطح، بالاتر از رقم روانی 1.2900 برگشت. در زمان نگارش این مقاله، USD/CAD در 1.2947 معامله می شود که 0.15 درصد کاهش یافته است.

رشد در ایالات متحده، همانطور که توسط تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه دوم سال 2022 اندازه گیری شد، در دومین قرائت آن، از انتظارات پیشی گرفت. با این حال، علائم رکود اقتصادی در -0.6٪، بالاتر از 0.8٪ تخمین زده می شود.