USD/CAD به زیر میانگین متحرک نمایی 20/100 روزه سقوط کرد و به 1.3400 رسید.


  • فروش خانه های موجود در ایالات متحده همچنان رو به وخامت گذاشته و بر دلار آمریکا فشار می آورد.
  • خرده فروشی در کانادا در مقایسه با اکتبر کاهش یافت، اگرچه در نوامبر بهبود یافت.
  • پاتریک هارکر فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره 25 واحدی در ثانیه به نرخ صندوق های فدرال حمایت می کند.

USD/CAD زیان متوسطی را در طول جلسه آمریکای شمالی ثبت می‌کند، که پس از انتشار داده‌های ایالات متحده و کانادا، از بالاترین سطح روزانه نزدیک به 1.3500 سقوط کرد، و Loonie (CAD) را تقویت کرد، که در حال کاهش برخی از ضررهای هفتگی خود است. در زمان نگارش این مقاله، عقربه مبادله USD/CAD در 1.3418 است که کمتر از قیمت افتتاحیه آن است.

فروش خانه های موجود در ایالات متحده بدتر شد، در حالی که فروش خرده فروشی در کانادا بهبود یافت

وال استریت یک احساس خوش بینانه را به تصویر می کشد. تقویم اقتصادی در ایالات متحده (ایالات متحده) گزارش داد که فروش خانه های موجود در ماه دسامبر برای یازدهمین ماه متوالی کاهش یافته است. فروش نسبت به نوامبر 1.5 درصد کاهش یافت.

لارنس یون، اقتصاددان ارشد NAR، گفت: “دسامبر ماه سخت دیگری برای خریداران بود که همچنان با موجودی محدود و نرخ بالای وام مسکن مواجه هستند.” با این حال، انتظار می رود که فروش به زودی دوباره افزایش یابد زیرا نرخ وام مسکن به طور قابل توجهی پس از اوج گرفتن در اواخر سال گذشته کاهش یافته است.

در سراسر مرز، Docket کانادا خرده فروشی را گزارش کرد که طبق آمار کانادا، 0.1-٪ در ماه نوامبر کاهش یافت، اما با توجه به اینکه داده های اکتبر نشان داد فروش 0.5٪ کاهش یافته است، بهبود یافته است.

جدای از انتشار داده های اقتصادی، USD/CAD نیز تحت تاثیر احساسات خوش بینانه بازار قرار گرفت. این جفت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 1.3470 سقوط کرد و همچنین به زیر متحرک نمایی 100 روزه در 1.3426 سقوط کرد. از این رو، سوگیری USD/CAD از حالت خنثی به سمت خنثی-نزولی در حال تغییر است.

در جای دیگر، تعدادی از مقامات فدرال رزرو، یعنی پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، راه را برای کاهش نرخ بهره باز کردند و گفتند: «افزایش 25 واحد پایه در آینده مناسب خواهد بود». او انتظار دارد اقتصاد ایالات متحده 1 درصد رشد کند و نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 4.5 درصد افزایش یابد. بعداً، استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی، گفت که فدرال رزرو باید “صبور” باشد تا ببیند آیا تورم در بخش خدمات در حال کاهش است یا خیر.

سطوح فنی کلیدی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-stumbles-below-the-20-100-day-emas-eyeing-13400-202301201646