USD/CAD به بالای 1.3500 صعود کرد زیرا داده های اقتصادی ایالات متحده بر نگرانی های رشد غلبه کرد

سند اقتصادی ایالات متحده نشان می دهد که لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو، پیش از خاموشی رسانه ای که مقامات فدرال رزرو آغاز می کنند، و با کنفرانس مطبوعاتی پاول، رئیس فدرال رزرو در 3 می، به پایان می رسد، از سیم های خبری عبور می کند.

تحلیل فنی USD/CAD

USD/CAD رالی خود را به چهار روز از پنج روز در هفته افزایش داد و روند صعودی خود یعنی میانگین متحرک نمایی 20، 100 و 50 روزه را به ترتیب در 1.3488، 1.3501 و 1.3524 کاهش داد. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده صعودی قرار گرفت که نشان دهنده ضعف بیشتر دلار کانادا (CAD) است که به معنای صعود USD/CAD است. اگر USD/CAD به یک بسته روزانه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه دست یابد، مقاومت بعدی این جفت ارز، خط روند مقاومت قبلی حمایت ده ماهه در حدود 1.3560-70 خواهد بود. پس از پاکسازی، مقاومت بعدی 1.3600 خواهد بود. برعکس، USD/CAD می‌تواند به سمت متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در 1.3501 حرکت کند، قبل از اینکه ضرر خود را به سمت متحرک نمایی 20 روزه در 1.3488 افزایش دهد.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD افزایش سود خود را در هفته افزایش داد، زیرا PMI آوریل به قلمرو انبساطی رسید.
  • دلار کانادا با کاهش خرده فروشی، هر چند بالاتر از تخمین ها، تضعیف شد.
  • تحلیل قیمت USD/CAD: صعودی بالای 1.3520; در غیر این صورت، فروشندگان می توانند 1.3500 را دوباره آزمایش کنند.
بخوانید:  تعداد زیادی توپ در هوا و این باعث عدم اطمینان می شود. فنی چه سرنخ هایی می تواند ارائه دهد؟

USD/CAD مجدداً رقم 1.3500 را به دست می‌آورد که پس از داده‌های خوش‌بینانه اقتصادی در ایالات متحده، در برابر نگرانی‌ها در مورد رشد، پیشرفت کرد. در همین حال، خرده‌فروشی کانادا تخمین‌های خود را از دست داد که نشان‌دهنده کندی رشد اقتصادی است. بنابراین، USD/CAD پس از رسیدن به پایین ترین سطح 1.3468 در 1.3532 معامله می شود.

USD/CAD که توسط PMI های خوش بینانه ایالات متحده پشتیبانی می شود

در بخش کانادایی، خرده‌فروشی در ماه فوریه کاهش یافت، اما بالاتر از پیش‌بینی 0.6% انقباض ماهانه بود که بر اساس آمار کانادا، 0.2-% بود. این داده ها تصمیم بانک کانادا (BoC) را برای ثابت نگه داشتن نرخ ها در آخرین جلسه خود تقویت می کند.

سرمایه گذاران برای انقباض بیشتر فدرال رزرو آماده می شوند

وال استریت پس از گزارش S&P Global مبنی بر جهش فعالیت های تجاری در ایالات متحده (ایالات متحده) با زیان به تجارت خود ادامه داد. در قرائت نهایی، شاخص PMI تولید و خدمات جهانی S&P در آوریل بالاتر از تخمین‌ها در قلمرو انبساطی افزایش یافت. در نتیجه، شاخص ترکیبی در قرائت قبلی 53.5 بالاتر از 52.3 بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-surges-above-13500-as-us-economic-data-trumps-growth-worries-202304211632

ابزار CME FedWatch که حرکت بعدی فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) را پیش بینی می کند، شانس افزایش نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه در نشست 2-3 می 88 درصد نگه می دارد.

نمودار روزانه USD/CAD

شاخص دلار آمریکا، معیاری برای ارزش دلار در برابر شش ارز، برخی از زیان های روز گذشته خود را با افزایش 0.03 درصدی در 101.825 کاهش داد.

بنابراین، USD/CAD به شدت به بالاترین سطح روزانه بالای نقطه محوری R4 در 1.3558 قبل از بازگشت به محور R3 در 1.3535 افزایش یافت. بازده اوراق قرضه ایالات متحده به دلیل نگرانی های فزاینده مبنی بر اینکه بهبود فعالیت های تجاری می تواند تورم را افزایش دهد و نرخ های بهره بالاتر را تضمین کند، افزایش یافت.

بخوانید:  پوند/دلار آمریکا به پایین ترین حد خود در چهار روز اخیر سقوط کرد

روز پنجشنبه، سیاستگذاران فدرال رزرو به لفاظی های جنگ طلبانه خود ادامه دادند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، پیشنهاد کرد که بانک مرکزی ایالات متحده به پایان کمپین خود برای کنترل تورم نزدیک است. در عین حال، لورتا مستر از کلیولند معتقد است که به دلیل تورم بالا، نرخ ها باید از 5 درصد بالاتر برود. نرخ بنچمارک فعلی بین 4.75 تا 5 درصد است.