USD/CAD به بالاترین حد چند هفته‌ای در حدود 1.3040 ثانیه بر روی یک دلار شناور ایالات متحده صعود کرد.

در حالی که معامله گران برای سمپوزیوم اقتصادی فدرال رزرو در جکسون هول آماده می شوند، USD/CAD به بالاترین سطح دو ماهه بالاتر از رقم 1.3000 رسید که دلیل آن ریسک گریزی، کاهش قیمت نفت خام و تقویت گسترده دلار آمریکا بود. در میان این عوامل و عوامل اضافی، USD/CAD در 1.3038 معامله می شود که در زمان نگارش 0.37 درصد افزایش یافته است.

وال استریت ضررهای خود را افزایش داد زیرا لفاظی های جنگ طلبانه فدرال رزرو بر روحیه معامله گران فشار می آورد. بازدهی خزانه داری ایالات متحده بین سه تا شش واحد جهش کرد، در حالی که شاخص دلار آمریکا، معیاری برای سنجش ارزش دلار در مقابل سبدی از ارزها، سد 109.000 را 0.84 درصد افزایش داد.

USD/CAD به دلیل اظهارنظرهای جنگ طلبانه فدرال رزرو، دلار آمریکا را افزایش می دهد

اگرچه انتظار می رود بانک کانادا به سیاست های پولی سفت تر ادامه دهد، اما با پیش بینی افزایش 50 واحدی در ثانیه که نرخ بهره را تا 3 درصد افزایش می دهد، اندکی از فدرال رزرو عقب تر خواهد بود. جدا از این، به گفته رویترز، سفته بازان شرط های صعودی خود را بر روی Loonie به بالاترین سطح خود از جولای 2021 رسانده اند، همانطور که داده های CFTC ایالات متحده در 19 اوت منتشر شد، با افزایش موقعیت های خرید از 21223 به 26867.

چه چیزی را تماشا کنیم

در همین حال، SIR های آتی بازار پول نشان می دهد که فدرال رزرو حداقل 50 واحد در ثانیه افزایش نرخ بهره را برای سپتامبر افزایش خواهد داد، در حالی که احتمال افزایش 75 واحدی در ثانیه 82.8 درصد است.

در جبهه کانادا، غایب شرکت کانادایی باعث شد که سرمایه گذاران به احساسات بازار و قیمت نفت دچار شوند. در همین حال، قیمت نفت در حال بازگشت است و در 89.49 دلار PB دست به دست می شود، اما پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 86.29 دلار، 0.39 درصد زیر قیمت افتتاحیه خود باقی می ماند.

سند اقتصادی کانادا تا پنجشنبه میانگین درآمد هفتگی را نشان خواهد داد. در همین حال، تا روز جمعه، تقویم ایالات متحده پیش از سخنرانی جروم پاول در جکسون هول، شاخص‌های PMI جهانی S&P، با سخنرانی فدرال رزرو به رهبری نیل کشکاری از مینه‌سوتا، در کنار ارقام تورم را نشان می‌دهد.

سطوح فنی کلیدی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-climbs-to-multi-week-highs-around-13040s-on-a-buoyant-us-dollar-202208221644

  • USD/CAD به دلیل کاهش قیمت نفت خام و تقویت گسترده دلار آمریکا، به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته در 1.3048 رسید.
  • اظهارنظرهای جنگ طلبانه فدرال رزرو در هفته گذشته بر روحیه بازار تاثیر گذاشت و معامله گران برای سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آماده می شدند.
  • احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو آتی بازار پول 82.8 درصد است.
در هفته گذشته، مقامات فدرال رزرو بر لزوم کاهش نرخ تورم به رهبری مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو تاکید کردند که اعلام پیروزی در تورم زودهنگام است و در عین حال اضافه کرد که برای نشست سپتامبر 50 یا 75 واحد در ثانیه پیش بینی می کند. . جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، اظهارات او را تکرار کرد و گفت که به سمت 75 bps متمایل است و بر نیاز به رسیدن به محدوده 3.75٪ -4٪ تا پایان سال تاکید کرد. از نظر وی، او افزود که 18 ماه طول می کشد تا قیمت ها به هدف 2 درصدی فدرال رزرو برگردد.