USD/CAD به افزایش نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر، بالای 1.3500 در میان تقویت اندک دلار می چسبد.

ادامه روند صعودی روز جمعه را می‌توان به خرید فنی بالای سطح 1.3500 نسبت داد. این، همراه با پس‌زمینه بنیادی فوق الذکر نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت USD/CAD به سمت صعود است. معامله گران اکنون به چاپ های فلش PMI ایالات متحده نگاه می کنند، که همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، تقاضای دلار را افزایش می دهد. جدای از این، پویایی قیمت نفت باید انگیزه ای برای شرکت های بزرگ ایجاد کند.

سطوح فنی برای تماشا

در واقع، شاخص USD، که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می کند، در بحبوحه پذیرش فزاینده تشدید سیاست های بیشتر توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) به بالاترین سطح هفتگی نزدیک تر می شود. در واقع، به نظر می‌رسد بازارها متقاعد شده‌اند که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ‌ها را در ماه مه 25 واحد در ثانیه افزایش خواهد داد و با احتمال کمی برای افزایش نرخ بهره در ژوئن، قیمت‌گذاری کرده است. این امر، همراه با لحن ضعیف تر در بازارهای سهام، بیشتر به وضعیت پناهگاه گرین بک کمک می کند.

جفت USD/CAD برای سومین روز متوالی در روز جمعه افزایش می یابد، همچنین پنجمین روز از حرکت مثبت در شش دوره قبلی را نشان می دهد و در نیمه اول نشست اروپا به بالاترین سطح نزدیک به دو هفته گذشته، در اطراف منطقه 1.3535 رسید. .


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD به بالاترین حد در دو هفته اخیر صعود می کند و از ترکیبی از عوامل حمایت می کند.
  • رکود اخیر در قیمت نفت خام همچنان به تضعیف Loonie ادامه می دهد و به عنوان یک بادگیر عمل می کند.
  • شرط‌بندی برای افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو و لحن ریسک ملایم‌تر، دلار را به بالاترین سطح هفتگی نزدیک‌تر می‌کند.
بخوانید:  زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت مشخص شد

قیمت نفت خام در بحبوحه نگرانی ها مبنی بر اینکه رکود عمیق تر اقتصاد جهانی باعث کاهش تقاضای سوخت و تضعیف Loonie وابسته به کالاها می شود، نزدیک به پایین ترین حد ماهانه کاهش می یابد. جدای از این، نشانه‌هایی از کاهش تورم مصرف‌کننده در کانادا، دلار کانادا را تضعیف می‌کند و به جفت USD/CAD کمک می‌کند تا بر روی جهش اخیر خود از 1.3300 یا پایین‌ترین سطح دو ماهه که جمعه گذشته لمس شد، رشد کند. این، همراه با ظهور دلار آمریکا (USD) تازه خرید به عنوان باد دنباله برای بزرگ عمل می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-clings-to-gains-near-two-week-high-above-13500-amid-modest-usd-strength-202304210953