USD/CAD بهبود قیمت نفت را نادیده می گیرد در حالی که گاوها جلوتر از تولید ناخالص داخلی کانادا به 1.3600 نزدیک می شوند.

با این حال، اظهارات جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده در مورد چین نشان می دهد که کشمکش سیاسی بین دو اقتصاد برتر جهان همچنان روی میز باقی می ماند. سالیوان مشاور امنیت ایالات متحده روز دوشنبه در برنامه “وضعیت اتحادیه” سی ان ان گفت: “موضع چین در قبال تهاجم روسیه به اوکراین، این کشور را در موقعیت “ناجور” بین المللی قرار می دهد و هرگونه حمایت تسلیحاتی از روسیه با “هزینه واقعی” همراه خواهد بود.

در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 Futures در حدود 3995 رشد ملایم را چاپ می‌کند، که بازگشت شروع هفته را از پایین‌ترین حد ماهانه افزایش می‌دهد، در حالی که بازدهی خزانه‌داری دو ساله ایالات متحده پس از معکوس شدن از بالاترین سطح سه ماهه در روز دوشنبه، نزدیک به 4.79 درصد باقی می‌ماند. با این اوصاف، کوپن های اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به دنبال مسیرهای روشن نزدیک به 3.92 درصد پس از شروع ضعیف هفته هستند.

از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از شروع ضعیف هفته، رشد ملایمی را در حدود 104.80 نشان می‌دهد، زیرا گاوهای نر دلاری با وجود داده‌های مختلط ایالات متحده در میان یک روز غیر قابل توجه تا کنون، شرط‌بندی‌های فدرال رزرو را تشویق می‌کنند.

اگر از اوایل نوامبر به پایین‌تر از خط مقاومت قبلی یعنی حدود 1.3570 تا زمان انتشار بازگردیم، USD/CAD همچنان در رادار گاو نر باقی می‌ماند.

با صحبت در مورد کاتالیزورهای ریسک، احساسات بازار در سرفصل‌ها بهبود می‌یابد که نشان می‌دهد ایالات متحده علی‌رغم اختلافات سیاسی خود با کشور اژدها، یک شاخه زیتون را به شرکت‌های چینی پیشنهاد می‌کند. پولیتیکو اواخر دوشنبه گزارش داد: «با وجود تیرگی روابط با پکن، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا انتظار می‌رود از محدودیت‌های گسترده جدید بر سرمایه‌گذاری آمریکا در چین چشم‌پوشی کند و فشار برخی از شاهین‌ها در دولت و کنگره خود را رد کند.»

با این اوصاف، گاوهای نفت خام WTI به 76.00 دلار حمله کردند در حالی که به بالاترین سطح خود در روز رسید، و همچنین عقب نشینی روز قبل را از بالاترین سطح یک هفته‌ای معکوس کرد. لازم به ذکر است که او امیدوار به کاهش تنش بین آمریکا و چین و امیدواری به تورم خوش‌بینانه و همچنین فعالیت‌های تولیدی در چین، به جدیدترین بازگشت طلای سیاه قدرت می‌بخشد.

گفته می‌شود، داده‌های مختلط ایالات متحده با سخنان جنگ‌طلب فدرال رزرو و تنش بین ایالات متحده و چین به عدم شفافیت بازار کمک کرده است. با این حال، سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده در ژانویه -4.5٪ در مقابل -4.0٪ مورد انتظار و 5.1٪ قبل کاهش یافت. با این حال، سفارشات کالاهای سرمایه غیردفاعی سابق هواپیماها 0.8 درصد در مقابل 0.0 درصد انتظارات تحلیلگران و -0.3 درصد افزایش یافته است. در همین راستا، فروش خانه معلق ایالات متحده 8.0% در مقایسه با 1.0% مورد انتظار و 1.1% قبل افزایش یافت. در داخل، کسری حساب جاری سه ماهه چهارم کانادا به -10.64B در مقابل -8.41B افزایش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-ignores-oil-price-recovery-as-bulls-approach-13600-ahead-of-canada-gdp-202302280432

با نگاهی به آینده، تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم کانادا که انتظار می رود به 1.5% در مقابل 2.9% قبل کاهش یابد، می تواند خریداران USD/CAD را امیدوار نگه دارد. همچنین داده های سطح دوم ایالات متحده، یعنی اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس، شاخص مدیران خرید شیکاگو و شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند برای ماه فوریه، و همچنین اعداد اولیه تجارت ایالات متحده برای ژانویه، مهم است.

تحلیل تکنیکال


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD پیشنهادها را برای معکوس کردن عقب نشینی شروع هفته از بالای ماهانه انتخاب می کند.
  • خوش بینی محتاطانه پشتوانه بازگشت WTI در بحبوحه نشست کند است.
  • دلار آمریکا همچنان در مسیر ثبت اولین افزایش ماهانه در پنج سال گذشته در بحبوحه نگرانی های تندرو فدرال رزرو قرار دارد.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم کانادا می تواند به خریداران جفت Loonie در مطابقت با پیش بینی های ضعیف کمک کند.

USD/CAD در بحبوحه پایان ضعیف فوریه، یک بازگشت تدریجی از پایین ترین سطح روزانه خود را نشان می دهد، و قیمت پیشنهادی را به 1.3585 افزایش می دهد تا در جلسه روز سه شنبه اروپا حرکت کند. با انجام این کار، جفت Loonie نمی تواند بهبود اخیر در اقلام اصلی صادرات کانادا، یعنی نفت خام WTI را توجیه کند، زیرا معامله گران برای داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم (Q4) کانادا آماده می شوند.