USD/CAD برای دومین روز متوالی مثبت شد و به بالای میانه 1.3600 صعود کرد

در میان نگرانی‌ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش سریع هزینه‌های استقراض، احساسات بازار همچنان شکننده است. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران همچنان نگران هستند که رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی باعث کاهش تقاضا شود. این منجر به عقب نشینی ملایم قیمت نفت خام از بالاترین سطح سه هفته ای می شود که در اوایل این پنج شنبه به ثبت رسید و قیمت ارز مرتبط با کالا را تضعیف می کند، که بیشتر به حرکت صعودی جفت ارز USD/CAD کمک می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-turns-positive-for-the-second-straight-day-climbs-back-above-mid-13600s-202210061000

علیرغم افزایش، قیمت‌های نقدی به خوبی در محدوده معاملاتی روز قبل محدود می‌شوند. با این حال، پس‌زمینه بنیادی از چشم‌انداز افزایش جهش این هفته از سطح روانی 1.3500 پشتیبانی می‌کند. معامله گران اکنون مشتاقانه منتظر گزارش اقتصادی روز پنجشنبه هستند که شامل داده های اولیه هفتگی مطالبات بیکاری ایالات متحده و Ivey PMI کانادا است. این، همراه با پویایی قیمت نفت، می تواند انگیزه ای برای جفت USD/CAD ایجاد کند.

سطوح فنی برای تماشا

  • USD/CAD افت روزانه را در بحبوحه ظهور خرید جدید در اطراف USD معکوس می کند.
  • انتظارات برای افزایش شدیدتر نرخ بهره فدرال رزرو، ترس از رکود اقتصادی، سرمایه امن را افزایش می دهد.
  • یک عقب نشینی متوسط ​​در قیمت نفت باعث تضعیف قیمت نفت و همچنین حمایت از این جفت ارز می شود.

جفت USD/CAD مقداری کاهش خرید را در نزدیکی منطقه 1.3565 جذب می کند و برای دومین روز متوالی در روز پنج شنبه به محدوده مثبت حرکت می کند. این افزایش قیمت‌ها را در نیمه اول جلسه اروپا به بالای 1.3600 برمی‌گرداند و با تقویت متوسط ​​دلار آمریکا حمایت می‌شود.

بخوانید:  آسیا FX تحت فشار به عنوان داده های ضعیف چین، فدرال رزرو جنگ طلب توسط Investing.com وزن می کند

اظهارات تندروانه اخیر چندین مقام فدرال رزرو مجدداً بر این انتظارات تاکید کرد که بانک مرکزی ایالات متحده سیاست های پولی خود را با سرعت بیشتری برای مهار تورم تشدید کند. در واقع، بازارها در یکی دیگر از افزایش های 75 واحدی بر ثانیه نرخ بهره فدرال رزرو در ماه نوامبر قیمت گذاری کردند. این به نوبه خود، از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند، که همراه با ریسک ضعیف تر، همچنان به عنوان یک بادگیر برای دلار امن عمل می کند.