USD/CAD با توجه به 100-DMA به سمت 1.3330s در یک دلار ملایم سقوط می کند.


  • دقایق شیب ماه نوامبر فدرال رزرو بر دلار آمریکا فشار آورد و دلار کانادا را تقویت کرد.
  • شاخص‌های سرمایه‌گذاری جهانی S&P ایالات متحده وارد یک منطقه رکودی شدند، به این معنی که اقتصاد ایالات متحده به سرعت در حال کاهش است.
  • تحلیل قیمت USD/CAD: با سوگیری رو به پایین، به هدف سر و شانه 1.3030 چشم دوخته است.

دلار کانادا (CAD) به رشد خود در برابر دلار آمریکا (USD) ادامه داد، به لطف چندین عامل، به ویژه دقایق فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) که کمی ناچیز تلقی شد، با هیئت مدیره آماده برای کاهش سرعت افزایش نرخ بهره. این موضوع، در کنار چشم‌انداز تاریک اقتصادی در ایالات متحده (ایالات متحده) با ورود PMI به قلمرو رکودی، بر دلار آمریکا تأثیر گذاشت. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3338 معامله می شود که کمتر از قیمت افتتاحیه آن 0.17٪ است.

دلار آمریکا نسبت به مقامات فدرال رزرو که آماده تعدیل افزایش هستند، همچنان ملایم است

با توجه به تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده، در میان شرایط معاملاتی با حجم کم، احساسات همچنان خوش بین است. روز چهارشنبه، کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) صورتجلسه ماه نوامبر را فاش کرد که بیان می‌کرد: «اکثریت قابل توجهی از شرکت‌کنندگان در نظر داشتند که کاهش سرعت افزایش احتمالاً به زودی مناسب خواهد بود» و به سرمایه‌گذارانی که به دنبال ریسک‌تر هستند چراغ سبز نشان می‌دهد. دارایی های. با این وجود، معامله‌گران باید بدانند که سیاست‌گذاران درباره اینکه نرخ‌های بالا چگونه باید بالا بروند و به داده‌ها وابسته هستند، «عدم اطمینان» را ابراز کردند.

در همان دقایق گزارش شد که ریسک های رکود افزایش یافته است، با احتمال 50 درصدی که اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شود، زیرا مقامات اذعان کردند که ریسک های رشد به سمت نزول منحرف شده است.

گذشته از این، مجموعه ای از داده های اقتصادی ترکیبی از ایالات متحده در روز چهارشنبه شاهد ورود شاخص های تولید، خدمات و ترکیبی S&P Global PMI برای ماه نوامبر به منطقه رکود بود. بعداً، احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان (UOM) در 56.9 مثبت باقی ماند که پایین‌تر از میزان اولیه اما بالاتر از تخمین‌ها بود. انتظارات تورمی عمدتاً بدون تغییر بود.

پیش از این، مطالبات اولیه بیکاری در هفته گذشته بیش از برآوردها بود که نشان می داد بازار کار در حال کاهش است. در همان زمان، سفارش‌های خوب بادوام ایالات متحده پیش‌بینی‌ها را شکست داد و نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری مصرف‌کنندگان در میان دوره‌ای از تورم بالا و هزینه‌های استقراض بالاتر بود.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای ارزش دلار در برابر سبدی از همتایان، با 0.23% کاهش به 105.857 رسید و به میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) در 105.272 نزدیک شد. اگر متحرک نمایی 200 روزه شکسته شود، آزمایش عدد 100000 را تشدید خواهد کرد.

با تغییر تمرکز خود به سمت کانادا، تیف مکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) در مجلس حاضر شد و در مورد گزارش سیاست پولی اکتبر شهادت داد. مکلم در مورد چیز جدیدی اظهار نظر نکرد. او بر لزوم ایجاد تعادل بین خطر انقباض بیش از حد و کمتر تاکید کرد. وی گفت که انتظار دارند نرخ ها بیشتر افزایش یابد و افزود که تورم در کانادا همچنان بالا و در حال گسترش است که منعکس کننده افزایش قیمت کالاها و خدمات است.

تحلیل قیمت USD/CAD: چشم انداز فنی

USD/CAD پس از آزمایش یقه سر و شانه در روز دوشنبه، روند نزولی خود را از سر گرفت، اگرچه شکست در شکستن آن، الگوی نمودار را حفظ کرد. عواقب انتشار دقایق نوامبر فدرال رزرو باعث شد تا USD/CAD به زیر 1.3400 معامله شود. با این وجود، کمبود نقدینگی به دلیل تعطیلات ایالات متحده، معاملات USD/CAD را به سمتی نگه داشت. با این حال، مسیر USD/CAD با کمترین مقاومت، رو به پایین است.

بنابراین، حمایت اول USD/CAD 1.3300 است. شکست زیر میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) را در 1.3264 و به دنبال آن 1.3200 نشان می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-stumbles-toward-13330s-on-a-soft-us-dollar-eyeing-the-100-dma-202211241648