USD/CAD با افت دلار آمریکا به زیر 1.3700 سقوط کرد

از طرف کانادایی، تقویم شامل فروش خرده فروشی است که در ماه آگوست 0.7 درصد افزایش یافته است، بالاتر از 0.2 درصد برآوردها، در حالی که برآوردها برای سپتامبر 0.5 درصد کاهش یافته است. همچنین زیربنای دلار کانادا، قیمت نفت بود که به دلیل افزایش تقاضای چین و اوپک و متحدانش، قیمت نفت با افزایش 0.09 درصدی به 85.25 دلار در هر بشکه رسید.

سطوح فنی کلیدی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-tumbles-below-13700-as-the-us-dollar-gets-battered-202210211711

در حالی که یک محور فدرال رزرو در کمین است، سهام ایالات متحده در رنگ سبز معامله می شود. مقاله ای در WSJ اظهار داشت که مقامات فدرال رزرو در حال ارزیابی اندازه افزایش نرخ بهره در دسامبر هستند، زیرا احتمال افزایش 75 واحدی در ماه نوامبر وجود دارد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، با تکرار این اظهارات، گفت که انقباض بیشتری مورد نیاز است در حالی که افزود که “ما (فدرال رزرو) فقط با افزایش 75 واحد در ثانیه ادامه نمی دهیم” در روز جمعه. او خاطرنشان کرد که کاهش نرخ ها باید “در این مرحله” در نظر گرفته شود.

با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به دلیل این که مقامات فدرال رزرو به دنبال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر هستند، USD/CAD از حدود بالاترین سطح روزانه 1.3850 به سمت منطقه 1.3660 سقوط کرد. علاوه بر این، گمانه زنی ها مبنی بر مداخله مقامات ژاپنی افزایش یافت زیرا USD/JPY از 151.60 به پایین ترین حد روزانه خود یعنی 147.16 سقوط کرد. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3662 معامله می شود.

بخوانید:  یوان چین به پایین ترین سطح 15 ساله خود در زمینه آشفتگی های سیاسی، رفع ضعیف PBoC توسط Investing.com رسید

فقدان داده های اقتصادی ایالات متحده باعث شد تا معامله گران در انتشارات روز پنجشنبه سرگردان شوند. داده‌های اقتصادی ایالات متحده، یعنی ادعای بیکاری، کمتر از حد تخمین‌ها افزایش یافته است و تنگی بازار کار را چشمک می‌زند. علاوه بر این، شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفی در ماه اکتبر بهبود یافت اما کمتر از حد تخمین ها بود و برای 5 ماه متوالی زیر صفر بود.

روز پنجشنبه، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و لیزا کوک، جدیدترین عضو هیئت مدیره فدرال رزرو، گفتند که فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد. او افزود که از عدم پیشرفت در کاهش تورم ناامید است و انتظار دارد نرخ ها در سال 2023 به بالای 4 درصد برسد.

  • USD/CAD با تایید مقامات ژاپنی مداخله، فروش دلار آمریکا کاهش یافت.
  • مری دالی، فدرال رزرو سانفرانسیسکو گفت، در حالی که زمینه را برای افزایش نرخ های کمتر فراهم می کند، تشدید بیشتری لازم است.
  • خرده‌فروشی کانادا در ماه آگوست از تخمین‌ها فراتر رفت، برعکس ماه سپتامبر، با انتظارات 0.5- درصد.