USD/CAD از بالای بیش از دو سال کاهش می یابد و به راحتی بالای 1.3800 نگه می دارد

جفت USD/CAD برای دومین روز متوالی افزایش می یابد و در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود از ماه می 2020 صعود می کند. این جفت ارز در اوایل جلسه اروپا به رشدهای خود در کمتر از اواسط 1.38000 ادامه می دهد و به نظر می رسد آماده است تا رشد قوی اخیر را که در هفته گذشته شاهد بودیم، طولانی کند.

چشم انداز تشدید سیاست تهاجمی تر توسط بانک مرکزی ایالات متحده، همراه با ترس از رکود اقتصادی و ریسک ژئوپلیتیکی، همچنان به نفع دلار است. به نظر می‌رسد بازارها متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو به افزایش نرخ‌های بهره با سرعت بیشتری برای مهار تورم ادامه خواهد داد و در ماه نوامبر با افزایش 75 واحدی در ثانیه قیمت‌گذاری کرده است. این شرط‌ها با اظهارنظرهای جنگ‌طلب یک شبه از سوی لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، افزایش یافت.

در بحبوحه نگرانی ها مبنی بر اینکه رکود اقتصادی جهانی و افزایش موارد کووید-19 در چین به تقاضای جهانی سوخت لطمه می زند، قیمت نفت خام عقب نشینی یک شبه از بالاترین سطح از اواخر ماه اوت را افزایش داد. این، به نوبه خود، تضعیف loonie مرتبط با کالا و عمل به عنوان یک بادگیر برای جفت USD/CAD دیده می‌شود. جدای از این، احساسات صعودی نهفته در اطراف دلار آمریکا از دورنمای حرکت افزایشی در کوتاه مدت حمایت می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-eases-from-over-two-year-top-holds-comfortably-above-13800-mark-202210110814

عوامل بنیادی فوق الذکر نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت USD/CAD به سمت صعود است. با این اوصاف، فقدان هرگونه خرید متعاقب، احتیاط را برای معامله گران صعودی تهاجمی در غیاب انتشارات اقتصادی مرتبط با متحرک بازار، چه از ایالات متحده و چه از کانادا، تضمین می کند. گفته می‌شود، سخنرانی‌های اعضای بانفوذ FOMC ممکن است بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارد و به معامله‌گران اجازه دهد تا فرصت‌های کوتاه‌مدت را در روز سه‌شنبه به دست آورند.

بخوانید:  گلدمن ساکس خطری واقعی برای دلار آمریکا می بیند که در صورت افزایش سقف بدهی مبارزه شود

سطوح فنی برای تماشا

  • ترکیبی از عوامل، USD/CAD را در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود از ماه می 2020 می رساند.
  • عقب نشینی قیمت نفت باعث تضعیف موقعیت اقتصادی می شود و در میان دلار قوی تر، حمایتی را ارائه می دهد.
  • شرط بندی های تهاجمی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، ترس از رکود همچنان به سود سرمایه امن است.

این به نوبه خود از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند. علاوه بر این، محیط پرخطر به‌عنوان یکی دیگر از عواملی در نظر گرفته می‌شود که بهشت ​​را به سمت پول هدایت می‌کند. در میان نگرانی ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش سریع هزینه های استقراض، جو بازار شکننده است. علاوه بر این، تشدید بیشتر در مناقشه روسیه و اوکراین و آشفتگی تجارت آمریکا و چین اشتهای سرمایه گذاران را برای داشتن دارایی های پرریسک تر کاهش می دهد.