S&P Manufacturing PMI در آوریل به 50.4 رسید، PMI ترکیبی به 53.5 بهبود یافت.


  • انتشار اولیه PMIهای تولید و خدمات جهانی اس اند پی در آوریل پس از جهش قبلی کاهش یافته است.
  • انحرافات بزرگ از داده ها احتمالاً نوسانات را افزایش داده و بر قیمت گذاری فدرال رزرو تأثیر می گذارد.
  • گاوهای یورو/دلار آمریکا در حالی که قبل از عرضه بالای 1.0900 هستند، امیدوار هستند و به مرز 1.1000 چشم دوخته اند.

علیرغم احیای مجدد تشویق‌کننده فعالیت‌های تجاری در ماه گذشته، کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد در S&P Global Market Intelligence، هشدار داد که تورم همچنان یک موضوع آزاردهنده است و افزود: «مدیران خرید مورد بررسی نشان دادند که قیمت‌های فروش با وجود هزینه‌های پایین‌تر با سرعت بیشتری در حال افزایش است. در بخش تولید و این که بخش خدمات نیز قیمت ها را افزایش می دهد، عمدتاً در نتیجه رشد سریع دستمزدها.

در گزارش بعدی S&P Global PMI چه انتظاری داریم؟

ویلیامسون توضیح داد که با توجه به وضعیت اشتغال در بخش خصوصی، “رشد مشاغل در کنار افزایش مجدد تقاضا، با کمک گزارش‌هایی مبنی بر اینکه مشاغل خالی به راحتی پر می‌شوند، تسریع یافته است، که منعکس کننده بهبود عرضه نامزدها و دستمزدهای بالاتر است.”

واکنش بازار

S&P Global Manufacturing PMI از 49.2 به 50.4 در همان دوره بهبود یافت و PMI Services به 53.7 بالاتر رفت و از پیش بینی 51.5 تحلیلگران پیشی گرفت.

فعالیت های تجاری در بخش خصوصی ایالات متحده در ماه آوریل با افزایش سرعت S&P Global Composite PMI از 52.3 در ماه مارس به 53.5 (فلش) افزایش یافت. این قرائت بهتر از انتظار بازار 52.8 بود.

در همین حال، ضوانی مهتا، تحلیلگر ارشد نشست آسیایی در FXStreet، چشم‌انداز فنی مختصری را برای جفت یورو/دلار آمریکا ارائه می‌کند و می‌نویسد: «طن‌کشی خرس گاو نر احتمالاً تمدید می‌شود، زیرا این جفت به تزلزل خود ادامه می‌دهد. محدوده حدود 1.0950. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) بالاتر از خط وسط قرار دارد و به خریداران یورو برتری می دهد، در حالی که علامت 1.1000 همچنان برای فروشندگانی که وارد مرحله نهایی رقابت های PMI آمریکا می شوند، یک مهره سخت است.

بخوانید:  لبه های دلار پایین تر؛ شهادت پاول بزرگ به نظر می رسد توسط Investing.com

شاخص مدیران خرید جهانی S&P (PMI) فعالیت های تجاری بخش خصوصی را در اقتصادهای بزرگ به صورت ماهانه و قبل از داده های اقتصادی رسمی قابل مقایسه اندازه گیری می کند. در روز جمعه، 21 آوریل، این شرکت از برآوردهای اولیه آوریل PMI تولید و PMI خدمات برای ایالات متحده (ایالات متحده) رونمایی خواهد کرد.

گزارش S&P Global PMI برای انتشار در ساعت 13:45 GMT در 21 آوریل برنامه ریزی شده است. چاپ قوی‌تر PMI ایالات متحده، افزایش ۲۵ واحدی (bps) نرخ بهره فدرال رزرو را در ماه مه تایید می‌کند و در عین حال انتظارات کاهش نرخ را تا پایان سال جاری به تعویق می‌اندازد. در زمان نگارش این مقاله، بازارها با احتمال 82 درصدی افزایش یک چهارم درصدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه آینده را قیمت گذاری می کنند و کاهش نرخ ها در اوایل جولای مشاهده می شود.

با این حال، در ماه مارس، با افزایش تقاضا، به ویژه در صنعت خدمات، فعالیت های تجاری در ایالات متحده به طور غیرمنتظره ای بهبود یافت. شاخص سهام اولیه S&P Global US Composite PMI در ماه مارس به 53.3 رسید که از 50.1 در فوریه افزایش داشت. شاخص PMI خدمات از 50.6 به 53.8 رسید، در حالی که PMI تولید از 47.3 به 49.3 رسید.

دوانی همچنین سطوح فنی مهمی را برای معامله جفت یورو/دلار بیان می‌کند: «در جهت صعودی، یک حرکت پایدار بالاتر از سطح روانشناختی 1.1000 لازم است تا یک صعود تازه به سمت بالاترین سطح سالانه 1.1076 آغاز شود. از طرف دیگر، حمایت فوری در انتظار میانگین متحرک 21 روزه صعودی (DMA) در 1.0912 است، که زیر آن می توان حمایت روانی 1.0850 را قبل از نزدیک شدن خرس ها به حمایت ایستا 1.0835 آزمایش کرد.

محتوای مرتبط با PMI جهانی S&P

درباره PMI تولید ایالات متحده

چشم‌اندازهای متفاوت سیاست پولی بین فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا (ECB) نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت یورو/دلار آمریکا صعودی است. با این حال، هر گونه واکنش فوری بازار ممکن است از بین برود، زیرا جریان های پایان هفته ممکن است وارد عمل شوند. شایان ذکر است که سیاستگذاران فدرال رزرو از 22 آوریل در آستانه نشست سیاستگذاری 2 تا 3 مه وارد “دوره خاموشی” خود می شوند و بنابراین آخرین سخنان مقامات نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر ارزش گذاری دلار داشته باشد. این به نوبه خود، احتیاط را برای معامله گران تهاجمی و قبل از موقعیت یابی برای یک جهت کوتاه مدت مستحکم می کند.

بخوانید:  جنگ طلبی بانک مرکزی اروپا بر حمایت از یورو - CIBC تاکید می کند

از سوی دیگر، داده‌های ضعیف‌تر از فعالیت‌های تجاری ایالات متحده، نگرانی‌ها در مورد فرو رفتن اقتصاد ایالات متحده در رکود را تشدید می‌کند، که می‌تواند به شرط‌بندی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو دامن بزند. احتمالاً دلار آمریکا در برابر چشم‌انداز ناامید فدرال رزرو انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد، زیرا همچنان به وضعیت پناهگاه نسبی گرین‌بک سود می‌رساند.

Yohay Elam، تحلیلگر ارشد در FXStreet، توضیح می‌دهد که چگونه دلار آمریکا می‌تواند به داده‌ها واکنش نشان دهد، «اگر PMI جهانی S&P، و به‌ویژه PMI خدمات، انتظارات را از دست بدهند، نگرانی‌ها در مورد یک رکود ممکن است به وجود بیاید. وقتی اقتصاد ایالات متحده عطسه می کند، بقیه جهان سرما می خورند – به سمت امنیت دلار آمریکا می شتابند.

جفت EUR/USD که در اولین دقایق پس از انتشار PMI به زیر 1.0950 سقوط کرد، سودهای روزانه خود را پاک کرد اما در پایین تر باقی ماند. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از انتشار داده ها، به رشد متوسط ​​روزانه بالای 3.5 درصد می چسبد و طلا را مجبور می کند تا آخر هفته در مسیر عقب بماند.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد کسب‌وکار در S&P Global Market Intelligence، در اظهار نظر در مورد داده‌ها، «آخرین نظرسنجی به نشانه‌هایی اضافه می‌کند که فعالیت‌های تجاری پس از انقباض در طول هفت ماه منتهی به ژانویه شتاب رشد خود را دوباره به دست آورده است». “آخرین مطالعه نشان دهنده رشد تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه کمی بیش از 2٪ است.”

انتظار می‌رود شاخص PMI تولید در ماه آوریل به 49.0 کاهش یابد، در حالی که در ماه مارس 49.2 ثبت شده بود.

در زمان انتشار، DXY تقریباً بدون تغییر در روز بود و S&P 500 نسبتاً بالاتر معامله می شد.


اشتراک گذاری:

برعکس، اگر این ارقام بیشتر از برآوردها باشد، سرمایه‌گذاران ممکن است از موضع سخت‌تر مقامات فدرال رزرو هراس داشته باشند. در حالی که افزایش 25 bps در ماه مه قیمت گذاری شده است، افزایش قیمت دیگری در ژوئن هنوز نامشخص است. یوهای می افزاید: هر رقمی که شانس افزایش مجدد هزینه های وام را افزایش دهد، می تواند انتظارات را بالا ببرد و گرینبک را بیشتر تقویت کند.

بخوانید:  رشد دلار، یورو پس از محتاطانه ECB توسط رویترز کاهش یافت

کسب‌وکارهای جهانی هنوز در تلاش هستند تا پس از شکست مرتبط با همه‌گیری که سه سال پیش جهان را متوقف کرد، بهبود یابند. این یک جاده پر دست انداز بوده است، با رفت و آمد در وسط، اما تصمیمات بانک مرکزی برای تشدید سیاست های پولی خود عوارض خود را بر کسب و کارها گذاشت و فعالیت در بیشتر سال 2022 کاهش یافت.

با این حال، انتظار می‌رود که PMI ترکیبی در ماه جاری به 52.8 در برابر رقم نهایی مارس 52.3 افزایش یابد.

گزارش ماه آوریل فلش S&P Global PMI آمریکا چه زمانی منتشر می شود و چگونه می تواند بر EUR/USD تاثیر بگذارد؟

شاخص مدیران خرید تولید (PMI) منتشر شده توسط S&P Global شرایط کسب و کار در بخش تولید را نشان می دهد. از آنجایی که بخش تولید بر بخش بزرگی از کل تولید ناخالص داخلی تسلط دارد، PMI تولید شاخص مهمی از شرایط کسب و کار و شرایط کلی اقتصادی در ایالات متحده است. قرائت بالای 50 نشان می دهد که اقتصاد در حال گسترش است، و سرمایه گذاران آن را به عنوان افزایشی برای دلار درک می کنند، در حالی که در نتیجه زیر 50 واحد برای یک انقباض اقتصادی، و تاثیر منفی بر ارز دارد.

درباره PMI خدمات ایالات متحده

در همین حال، پیش‌بینی می‌شود که PMI خدمات سرعت گسترش خود را کاهش دهد و در آوریل به 51.5 در مقایسه با چاپ نهایی 52.6 ماه قبل برسد.

شاخص مدیران خرید خدمات (PMI) منتشر شده توسط S&P Global شرایط کسب و کار در بخش خدمات را نشان می دهد. از آنجایی که بخش خدمات بر بخش بزرگی از کل تولید ناخالص داخلی تسلط دارد، PMI خدمات شاخص مهمی از وضعیت کلی اقتصادی در ایالات متحده است. سیگنال های بالای 50 برای USD صعودی است، در حالی که نتیجه زیر 50 به عنوان نزولی در نظر گرفته می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-pmis-analyzing-april-sp-global-composite-release-202304210800

دلار آمریکا با واکنش اولیه در برابر رقبای اصلی خود قدرت گرفت و شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالای 102.00 صعود کرد. با این حال، ارقام خوش‌بینانه PMI به شاخص‌های اصلی وال استریت کمک کرد تا پس از گشایش منفی، کشش پیدا کنند. به نوبه خود، بهبود روحیه ریسک به DXY اجازه نداد تا رالی خود را افزایش دهد.