S&P 500 Futures سقوط کرد، بازده دریبل به عنوان “اشیاء ناشناس”، خوش بینان بررسی بلاتکلیفی فدرال رزرو

در جای دیگر، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، شایعات مربوط به کاهش نرخ بهره را در سال 2023 به عقب انداخت. با این حال، سیاستگذار اشاره کرد: “فدرال رزرو احتمالا امسال کاهش نخواهد داشت، اما اگر تورم شروع به کاهش کند، ممکن است در سال 2024 بتواند این کار را انجام دهد.” نظرات هارکر فدرال رزرو با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) ریچموند (فدرال رزرو) همسو بود که قبلاً از تشویق گزارش مشاغل ایالات متحده خوشایند خودداری می کردند. پیش از این، اکثر روسای فدرال رزرو و دیپلمات های ایالات متحده، از جمله جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و جانت یلن، وزیر خزانه داری، نگرانی های مربوط به رکود ایالات متحده را رد کرده و برای فدرال رزرو جنگ طلب به نظر می رسند. از این رو، یک دوراهی در میان سیاستگذاران فدرال رزرو وجود دارد که به نوبه خود داده های تورم این هفته ایالات متحده را بیش از پیش مهم می کند.


اشتراک گذاری:

  • با پیوستن اضطراب پیش از داده‌ها به ترس‌های ژئوپلیتیک، نمایه ریسک همچنان ضعیف است.
  • S&P 500 Futures جهش اصلاحی را از پایین ترین سطح هفتگی معکوس می کند، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بالاتر می رود.
  • ایالات متحده و چین همچنان در مورد اشیاء پرنده و افزایش ترس بازار سردرگم هستند.
  • به نظر می رسد سیاست گذاران فدرال رزرو کمی نسبت به CPI ایالات متحده محفوظ هستند، حتی اگر انتظارات تورمی قوی تر باشد.

در صفحه ای دیگر، انتظارات تورمی ایالات متحده برای نرخ های تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله از سوی فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) در اطراف بالاترین سطح ماهانه مشخص شده در هفته گذشته ثابت تر است.

بخوانید:  AUD/USD پس از داده های قوی ایالات متحده، کشش زیان های خود را کاهش داد و به پایین ترین حد دو هفته ای در حدود 0.6930 ثانیه سقوط کرد.

با شروع هفته تورم ایالات متحده با سرفصل های آخر هفته که ترس های ژئوپلیتیکی و چشم انداز مختلط فدرال رزرو (فدرال رزرو) را برجسته می کند، اشتهای ریسک کاهش می یابد. با این حال، یک تقویم سبک در آسیا و یک روحیه محتاطانه پیش از شاخص کلیدی قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه ژانویه، به نفع بازار برای ایمنی ریسک نیرو می بخشد.

شایان ذکر است که وال استریت پس از اینکه داده‌های ایالات متحده نگرانی‌های شدید پیرامون فدرال رزرو را عقب انداخت، بسته شد. با این حال، کاهش امیدها به رکود اقتصادی به نفع خوش بینان بود، حتی در شرایطی که بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مشکلات رکود را افزایش داد. با این حال، قرائت اولیه احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان ایالات متحده (UoM) در ماه فوریه به 66.4 در مقابل 65.0 مورد انتظار و 64.9 قبلی افزایش یافت. علاوه بر این، UoM اشاره کرد که انتظارات تورمی سال آینده از 3.9 درصد در ژانویه و 4.4 درصد در دسامبر به 4.2 درصد در این ماه بازگشت. UoM بیان کرد: انتظارات تورمی بلندمدت (5 ساله) برای سومین ماه متوالی 2.9 درصد باقی ماند و در محدوده باریک 2.9-3.1 درصد برای 18 ماه از 19 ماه گذشته باقی ماند.

اگرچه ژنرال ایالات متحده ترس بازار از جاسوسی چینی ها از ایالات متحده و هجوم احتمالی به سمت پناهگاه های امن را رد کرد، نگرانی پیرامون “اشیاء ناشناس” که بر فراز حریم هوایی ایالات متحده و چین پرواز می کنند، روحیه خطر را به پیش می برد. لازم به ذکر است که ایالات متحده نزدیک به چهار شیء از این دست را ساقط کرد در حالی که چین خود را در نزدیک به یک هفته آماده می کند تا یکی را ساقط کند.

بخوانید:  USD/CAD در اطراف متحرک نمایی 20 روزه در حدود 1.3420s حرکت می کند

در ادامه، بازیگران بازار احتمالا محتاط خواهند ماند و ممکن است به سمت پناهگاه های امن مانند دلار آمریکا پیش از شاخص قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه ادامه دهند. روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده اعلام کرد که بر اساس عوامل تعدیل فصلی به روز شده، شاخص قیمت مصرف کننده ماهانه (CPI) برای ماه دسامبر را از -0.1٪ به +0.1٪ بازبینی کرده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-futures-drop-yields-dribble-as-unidentified-objects-feds-indecision-probe-optimists-202302130152

در حالی که S&P 500 فیوچرز جهش اصلاحی روز قبل را به پایین ترین حد یک هفته اخیر کاهش می دهد، حداکثر 0.50 درصد در حدود 4080 کاهش می یابد، در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده پس از تجدید پنج هفته، نزدیک به 3.73 درصد باقی می ماند. روز قبل بالا بود