S&P 500 پس از بسته شدن، فدرال رزرو و CPI ایالات متحده به سود خود بازگشت

بر اساس ابزار Fedwatch CMEGroup، سهام ها از احساسات پیرامون فدرال رزرو سود برده اند، زیرا بانک مرکزی ایالات متحده در نشست سیاست گذاری خود در 13 تا 14 ژوئن، احتمال 72 درصدی را برای نگه داشتن نرخ های بهره در محدوده 5 تا 5.25 درصد فعلی مشاهده کرده است. این باعث می شود که داده های شاخص قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه مهم باشد که به شکل بالقوه انتظارات در مورد حرکت های بیشتر توسط فدرال رزرو کمک می کند.

سهام ایالات متحده در آستانه پایان روز جمعه رشد خود را کاهش داده اند و S&P 500 قادر به حفظ ارزش خود نیست. در زمان نگارش این مقاله، شاخص پس از صعود از پایین ترین سطح 4279.10 به بالاترین سطح 4322.20، حدود 0.27 درصد افزایش یافت و به 4303 در حال حاضر کاهش یافت.


اشتراک گذاری:

  • وال استریت قبل از CPI و فدرال رزرو، سودهای خود را به سمت بسته شدن کاهش داده است.
  • بازارها احتمال 72 درصدی را برای نگه داشتن نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا می بینند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-giving-back-gains-into-the-close-fed-and-us-cpi-eyed-202306091958

شاخص S&P 500 پنج‌شنبه 20 درصد بالاتر از 12 اکتبر بسته شد و پایین‌ترین حد خود را در پایان جلسه به پایان رساند و در همان زمانی که به عنوان شروع یک بازار صعودی جدید اعلام شده است، طبق تعریف برخی از فعالان بازار، در بالاترین سطح خود نگه داشته است.

تحلیلگران Rabobank توضیح دادند: «با توجه به تمایل پاول نسبت به توقف در ماه ژوئن، ما انتظار داریم FOMC محدوده هدف نرخ وجوه فدرال را در این ماه بدون تغییر نگه دارد.

بخوانید:  این هفته برای نشست وزرای دارایی گروه 20 و روسای بانک مرکزی شرکت می کند

با این حال، داده‌های اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار، تقریباً نیمی از FOMC را متقاعد کرده است که افزایش بیشتر نرخ‌ها ضروری است. در همین حال، سخت‌تر شدن شرایط اعتباری پیش‌بینی‌شده هنوز محقق نشده و جایگزینی برای افزایش نرخ‌ها نیست. بنابراین، ما انتظار داریم که FOMC راه را برای افزایش نرخ بهره در ماه جولای باز بگذارد تا شاهین ها را متقاعد کند که از ژوئن رد شوند.» در حال حاضر، پیش از توقف FOMC برای باقیمانده سال، انتظار یک افزایش ۲۵ واحدی بر ثانیه را داریم.