S&P 500 در روز گذشته فدرال‌رزرو پاول شاهین‌باز به پایین‌ترین حد خود رسید

در همین حال، داده‌های قبلی نشان می‌دهد که هزینه‌های مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه جولای به سختی افزایش یافته است، اما تورم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، که این یکی دیگر از داده‌های ورودی است که می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا افزایش نرخ بهره تهاجمی خود را کاهش دهد.

از لحظاتی قبل از انتشار اظهارات پاول در 1000 EDT، تا کنون، S&P 500 حدود 1.5 درصد سقوط کرده بود. قبل از اظهارات رئیس تقریباً صاف بود. این شاخص اکنون 1.9% کاهش یافته است و پایین ترین سطح خود را برای روز 4106.45 چاپ کرده است.

پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی در کنفرانس بانک مرکزی جکسون هول در وایومینگ، سهام در وال استریت وارد معاملات نیمه روز نیویورک می شود. وی پیشنهاد کرد که بانک مرکزی برای مهار تورم به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. او گفت که اقتصاد ایالات متحده «برای مدتی» قبل از کنترل تورم به سیاست پولی سختگیرانه نیاز خواهد داشت.

او گفت که «با تشدید بیشتر سیاست‌ها، توقف سرعت افزایش نرخ‌ها در زمانی مناسب خواهد بود. در عوض، او استدلال می‌کند که «بازیابی ثبات قیمت احتمالاً مستلزم حفظ یک سیاست محدودکننده برای «مدتی» است. سخنرانی پاول

سرمایه‌گذاران به دنبال سرنخ‌هایی بودند که آیا فدرال رزرو از نتایج تورمی کمتر در داده‌های اخیر راضی است یا خیر، اما سخنرانی پاول شواهد دقیق کمی از آن را نشان می‌دهد. در واقع، او روی سست نکردن سیاست خیلی زود تمرکز کرد، اما اشاره ای به ادامه دادن به یک طرف جنگ طلب نکرد.

بخوانید:  شاخص دلار آمریکا به سمت 109.00 عقب نشینی کرد زیرا پاول فدرال رزرو نتوانست گاوها را تحت تاثیر قرار دهد و تورم چشمگیر بود.

فدرال رزرو به وضوح به داده ها وابسته است و پاول گفت که در حالی که اقتصاد ایالات متحده در حال کند شدن است، او استدلال می کند که هنوز حرکت زیربنایی قوی دارد. به عنوان مثال، و مهمتر از همه، پاول توضیح داد که در حالی که «خوانش تورم پایین تر در ماه ژوئیه خوش آمدید» است، اما «قبل از اینکه مطمئن شویم تورم در حال کاهش است، چیزی که لازم است کمتر است».

  • وال استریت همچنان بر پشت پاول، رئیس فدرال‌رزرو جنگ‌طلب، خونریزی می‌کند.
  • S&P 500 در حال رسیدن به پایین ترین سطح برای روز است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-bleeds-to-fresh-lows-on-the-day-back-of-hawkish-fed-powell-202208261539