RBC پیش بینی کرد کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نرخ بهره وجوه فدرال رزرو را 25 واحد در ماه جولای افزایش دهد.

ارزیابی غیرمعمول RBC Economics در مورد داده های ایالات متحده در روز جمعه. پیوندهای داده در این پست ICYMI هستند:

در مورد گزارش به طور خلاصه:

  • اشتغال سرفصل 209 هزار نفر در ماه ژوئن در ایالات متحده رشد کرد که کمتر از 306 هزار نفر در ماه می بود. نرخ بیکاری کاهش یافت و ساعات کار در بخش خصوصی 0.4 درصد بیشتر شد.
  • و یک بازار کار هنوز فشرده علیه کاهش رشد دستمزدها کار می کند. دستمزدها نسبت به سال گذشته در ماه ژوئن در ایالات متحده 4.4 درصد رشد کرد که هنوز بسیار بالاتر از میانگین نرخ 2.5 درصدی در دهه قبل از همه گیری بود. همچنین این ششمین ماهی بود که رشد دستمزد در آن سطح باقی ماند. در واقع، به نظر می رسد که کاهش رشد دستمزد پس از تعدیل از نرخ اوج 5.9 درصدی در مارس 2022، شتاب نزولی را از دست داده است.
  • با این حال، علائم اولیه نشان می دهد که تقاضای نیروی کار از سطوح بسیار بالا کاهش یافته است. فرصت‌های شغلی روند کاهشی خود را حفظ می‌کنند و به همین دلیل نرخ ترک شغل (در حالت تعادل) در میان کارمندان بخش خصوصی افزایش می‌یابد.

و پیامدهای کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC):

  • ما همچنان انتظار داریم که افزایش نرخ بهره از اوایل سال 2022، تقاضا برای کارگران را کاهش دهد تا اینکه نرخ بیکاری در اواخر امسال افزایش یابد. اما کاهش تقاضای نیروی کار هنوز در هیچ یک از اعداد خبری دیده نشده است.
  • همانطور که در صورتجلسه آخرین تصمیم FOMC در ژوئن اشاره شد، سیاستگذاران همچنان شرایط فعلی بازار کار را بسیار سخت می‌دانند و افزایش دستمزدها برای تورم بسیار بالاست که به اندازه کافی به اضافه کاری هدف 2 درصد بازگردد.
  • ما انتظار داریم فدرال رزرو در ماه جولای نرخ وجوه فدرال رزرو را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد.

نشست FOMC در 25 و 26 جولای:


منبع: https://www.forexlive.com/centralbank/rbc-forecast-the-federal-open-market-committee-fomc-to-raise-fed-funds-rate-25bp-in-july-20230710/