NZD/USD نزدیک به YTD در رکود باقی می ماند، به نظر می رسد زیر SMA 200 روزه آسیب پذیر است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-remains-depressed-near-ytd-low-seems-vulnerable-below-200-day-sma-202302281045

در همین حال، به نظر می‌رسد که جفت ارز NZD/USD کمتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) قابل قبول است. این امر به چشم‌انداز منفی کوتاه‌مدت اعتبار می‌بخشد و نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت‌های نقدی به سمت نزولی است. معامله گران اکنون به داده های کلان ایالات متحده – PMI های تولید منطقه ای و شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس – برای انگیزه تازه نگاه می کنند.

سطوح فنی برای تماشا


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD نزدیک به YTD پایین می آید و به نظر می رسد آسیب پذیر برای کاهش بیشتر باشد.
  • انتظارات نادرست فدرال رزرو، افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده به عنوان بادی برای دلار عمل می کند.
  • خطرات احتمالی رکود، پذیرش زیر SMA 200 روزه به نفع معامله گران نزولی است.
در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، که توسط انتظارات تندرو فدرال رزرو تقویت شده است، دلار آمریکا عقب نشینی یک شبه از بالاترین سطح هفت هفته ای را متوقف می کند. در واقع، به نظر می رسد بازارها متقاعد شده اند که بانک مرکزی ایالات متحده به مواضع جنگ طلبانه خود در پی تورم سرسختانه خود ادامه خواهد داد. این به نوبه خود به نفع دلار آمریکا است و از چشم انداز تمدید حرکت کاهشی کوتاه مدت برای جفت ارز NZD/USD حمایت می کند.

جدای از این، یک لحن خطر به طور کلی ضعیف‌تر باید به‌عنوان یک بادگیر برای پشت سبز امن عمل کند و به دور کردن جریان‌ها از کیوی حساس به ریسک کمک کند. در میان نگرانی‌ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش سریع هزینه‌های استقراض، احساسات بازار همچنان شکننده است. این، همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی، مانع از حرکت خوش‌بینانه یک شبه در بازارهای جهانی سهام می‌شود.

بخوانید:  GBP/USD باید همچنان در منطقه 1.1950/2000 پشتیبانی پیدا کند - ING

جفت ارز NZD/USD در روز سه‌شنبه تحت فشار فروش جدیدی قرار گرفت و به پایین‌ترین حد سه ماه اخیر نزدیک‌تر شد. قیمت‌های نقطه‌ای در نیمه اول جلسه اروپا به اواسط 0.6100 برمی‌گردند، اگرچه سوگیری کوتاه‌مدت به نفع معامله‌گران نزولی باقی می‌ماند.