NZD/USD در تلاش برای سرمایه گذاری بر روی سودهای متوسط ​​روزانه است، زیر اواسط 0.6300 باقی می ماند، علائم نزولی

دلار آمریکا نتوانست از سودهای متوسط ​​روزانه خود سرمایه گذاری کند و به نظر می رسد عاملی کلیدی برای حمایت از جفت ارز NZD/USD است. لحن ملایم تر پیرامون بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به عنوان یک باد مخالف برای گرینبک عمل می کند. جدای از این، بهبود یک روزه در بازارهای سهام ایالات متحده باعث تضعیف بیشتر سرمایه امن شده و به نفع کیوی حساس به ریسک است.


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD در بحبوحه ظهور مقداری فروش دلار، بیش از 50 پیپ از پایین ترین سطح روزانه خود بازگشت.
  • یک بهبود متوسط ​​در احساسات ریسک، هزینه را سنگین می کند و به نفع کیوی حساس به ریسک است.
  • انتظارات فدرال‌رزرو، ترس از رکود باید نزولی دلار را محدود کرده و قیمت اصلی را محدود کند.
  • علائم فنی کوتاه مدت نزولی بیشتر احتمال نزولی بیشتر را نشان می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-struggles-to-capitalize-on-modest-intraday-gains-remains-below-mid-06300s-202302130940

اکنون به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو به موضع جنگ طلبانه خود ادامه خواهد داد. این شرط‌بندی‌ها توسط بازنگری سالانه CPI توسط وزارت کار تأیید شد، که نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده به جای کاهش طبق برآورد قبلی، در ماه دسامبر افزایش یافت. به طور جداگانه، انتظارات تورمی یک ساله نظرسنجی دانشگاه میشیگان از 3.9 درصد قبلی به 4.2 درصد در فوریه افزایش یافت.

از منظر فنی، فروش شدید این جفت از بالاترین رقم بیش از شش ماهه که در ابتدای ماه ایجاد شد، ممکن است الگوی معکوس شمعدان ژاپنی سه کلاغ سیاه را توصیف کند که نویدبخش آینده است. علاوه بر این، کاهش قیمت جانبی از زمان پایین‌ترین قیمت در 6 فوریه نشان می‌دهد که شکل‌گیری پرچم خرس یا پرچم احتمالی در حال تکمیل است و پس از شکسته شدن آن، نزولی بیشتری انتظار می‌رود. یک هدف محتمل برای هر نوع فروش، میانگین متحرک 200 روزه (SMA) است که در 0.6185 قرار دارد، که همچنین تقریباً با طول میله پرچم پایین تر، روش معمول برای تعیین اهداف پرچم خرس مطابقت دارد. روند میان مدت همچنان از نظر فنی صعودی است، بنابراین فروشندگان باید در هنگام معامله با این روند با احتیاط عمل کنند. با این حال، شکست زیر 0.6191، روند صعودی را زیر سوال می برد.

سطوح فنی برای تماشا

این خطر افزایش نرخ تورم در ژانویه را افزایش می دهد و امیدها برای توقف قریب الوقوع چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را از بین می برد. از این رو، تمرکز بازار به گزارش مهم CPI ایالات متحده در روز سه شنبه چسبیده است. با توجه به ریسک داده های کلیدی، معامله گران ممکن است در غیاب داده های اقتصادی مربوطه در روز دوشنبه از شرط بندی های تهاجمی در اطراف جفت NZD/USD خودداری کنند.

جفت ارز NZD/USD در روز دوشنبه برخی از خریداران را در نزدیکی منطقه 0.6290 جذب می کند و در نیمه اول جلسه اروپا به بالاترین سطح روزانه جدید صعود می کند. این جفت در حال حاضر درست زیر اواسط 0.6300 قرار دارد، اگرچه در محدوده معاملاتی آشنا که در هفته گذشته یا بیشتر برگزار شد، باقی می ماند.

با این اوصاف، نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی باید هر گونه خوش‌بینی در بازارها را پنهان کند. جدای از این، چشم انداز انقباض بیشتر سیاست ها توسط فدرال رزرو می تواند به محدود کردن هر گونه نزول معنی دار برای دلار و محدود کردن روند صعودی برای جفت ارز NZD/USD کمک کند. این به نوبه خود احتیاط را برای گاوها و قبل از موقعیت یابی برای دستاوردهای بیشتر تضمین می کند.