NZD/USD به رشد ملایم زیر 0.6100 چسبیده است که داده‌های خوش‌بینانه NZ، دلار آمریکا ملایم‌تر است.

با این حال، PMI خدمات ISM ایالات متحده در ماه می به 50.3 در مقابل 51.5 مورد انتظار و 51.9 قبلی کاهش یافت، در حالی که رشد سفارشات کارخانه نیز در طول ماه اعلام شده بدتر شد و به 0.4% در مقابل 0.5% پیش بینی بازار و 0.9% قرائت قبلی کاهش یافت. لازم به ذکر است که قرائت نهایی S&P Global Composite PMI و Services PMI نیز ارقام ملایم تری را برای ماه می نشان می دهد. از سوی دیگر، جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، نگرانی‌ها را در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو اعلام کرد.

NZD/USD در بحبوحه نشست غیر قابل توجه آسیایی در روز سه‌شنبه در رادار خریدار باقی می‌ماند. با انجام این کار، جفت کیوی از داده‌های خوش‌بینانه در خانه و سرفصل‌های ریسک مثبت پیرامون روابط آمریکا و چین و همچنین داده‌های ضعیف ایالات متحده خوشحال می‌شود. با این حال، فقدان داده‌ها/رویدادهای اصلی و روحیه محتاطانه پیش از نشست سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) معامله‌گران را اخیراً در وضعیت بدی قرار می‌دهد.

در مقابل این پس‌زمینه، وال استریت با قیمت قرمز بسته شد، در حالی که معاملات آتی S&P500 تا زمان مطبوعات بلاتکلیف باقی می‌ماند. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از معکوس کردن بازگشت روز جمعه در روز گذشته، در حدود 3.68٪ تحت فشار باقی می ماند، در حالی که کوپن های اوراق قرضه دو ساله نیز از سوگیری نزولی شروع هفته نزدیک به 4.46٪ در زمان مطبوعات دفاع می کنند.

با این حال، شاخص قیمت کالای ANZ نیوزیلند (NZ) در ماه می از -1.7٪ و ارقام مورد انتظار -0.2٪ به 0.3٪ گذشت.

بخوانید:  تحلیل- کاهش طولانی مدت لیر ترکیه نماد نزاع توسط رویترز


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD همچنان در قیمت پیشنهادی ملایم باقی می ماند و در بحبوحه نشست کند آسیایی، سودهای شروع هفته را حفظ می کند.
  • شاخص قیمت کالای ANZ نسبت به اجماع بازار و قرائت قبلی در ماه می افزایش یافت.
  • داده‌های ضعیف ایالات متحده روی شرط‌بندی‌های تندرو فدرال رزرو و دلار آمریکا در بحبوحه بازارهای ضعیف تأثیر می‌گذارد.
  • RBA، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله گران روزانه را در میان تقویم سبک در خانه سرگرم کند.

با نگاهی به آینده، NZD/USD ممکن است سرنخ هایی از واکنش AUD/USD به اطلاعیه های RBA داشته باشد. پس از آن، کاتالیزورهای ریسک و داده های سطح دوم از چین ممکن است معامله گران جفت کیوی را در میان تقویم سبک در خانه سرگرم کند.

تحلیل فنی

اولین بسته شدن روزانه فراتر از مانع 10-DMA، در حدود 0.6060 تا زمان مطبوعات، به خریداران NZD/USD اجازه می دهد تا خط حمایت قبلی را از اواسط نوامبر 2022، حدود 0.6130 تا زمان مطبوعات، هدف بگیرند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-clings-to-mild-gains-below-06100-on-upbeat-nz-data-softer-us-dollar-202306060319

از طرف دیگر، داده‌های عمدتاً ضعیف ایالات متحده با اظهارات کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) برای تحریک احساسات بازار در میان تقویم سبک و دوره خاموشی فدرال رزرو در تضاد است. علاوه بر این، نگرانی‌ها در مورد نیاز بانک‌های بزرگ ایالات متحده به نگهداری سرمایه بیشتر برای مقابله با بحران فرود، این احساسات را برانگیخت.

علاوه بر این، رویترز با استناد به رسانه‌های چینی در اوایل روز سه‌شنبه در اروپا با سرفصل‌هایی مبنی بر بهبود روابط آمریکا و چین منتشر شد. در این خبر آمده است: “ارتباطات صریح، سازنده و مثمر ثمر برای ارتقای روابط چین و آمریکا و مدیریت صحیح اختلافات” بین معاون وزیر خارجه چین و یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا.

بخوانید:  رشد عرضه پول کره جنوبی بالاتر از پیش بینی ها (6.4%) در ماه اوت: واقعی (6.8%)