NZD/USD به افزایش‌های پس از RBNZ نزدیک به بالاترین حد چند ماهه می‌ماند، تغییر تمرکز به دقیقه FOMC

علاوه بر این، سرمایه‌گذاران همچنان نگران شیوع جدید COVID-19 در چین و اعمال تدابیر جدید قرنطینه هستند. این، همراه با ترس از تشدید بیشتر درگیری روسیه و اوکراین، به عنوان یک باد مخالف برای کیوی حساس به خطر تلقی می شود. از سوی دیگر، دلار آمریکا همچنان در حالت تدافعی باقی می‌ماند، زیرا انتظار می‌رود که فدرال رزرو سرعت سیاست‌های سخت‌تر خود را کاهش دهد و افزایش نسبتاً کمتری 50 واحدی در ثانیه نرخ بهره را در دسامبر ارائه دهد.

همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، RBNZ نرخ بنچمارک خود را با 75 واحد در ثانیه به 4.25 درصد افزایش داد – بالاترین رقم از زمان بحران مالی 2008 – و بهبود خوبی را برای ارز داخلی ایجاد کرد. این، همراه با برخی از فروش‌های بعدی دلار آمریکا، به‌عنوان ضربه‌ای برای جفت ارز NZD/USD عمل می‌کند. علی‌رغم عوامل حمایتی، قیمت‌های نقدی پس از هشدار RBNZ در مورد رکود اقتصادی بالقوه در کوتاه‌مدت، فاقد هرگونه خرید بعدی هستند.

  • پس از اینکه RBNZ تصمیم سیاست خود را اعلام کرد، NZD/USD به بالاترین حد چند ماهه خود بازگشت.
  • تعصب رایج در فروش دلار، افزایش بیشتری برای این جفت فراهم می کند و حمایت کننده باقی می ماند.
  • هشدار RBNZ در مورد یک رکود اقتصادی عمیق تر، هر گونه صعود معنی دار را پنهان می کند.
  • معامله گران همچنین نسبت به داده های کلان مهم ایالات متحده و دقایق کلیدی FOMC تمایلی ندارند.

جفت ارز NZD/USD در روز چهارشنبه قیمت‌های جدیدی را دریافت کرد و در واکنش به یک بانک مرکزی خشن‌تر در نیوزلند (RBNZ) به بالاترین رقم چند ماهه نزدیک‌تر شد. این جفت ارز قیمت پیشنهادی خود را در اوایل جلسه اروپا حفظ می‌کند و گاوها همچنان منتظر قدرت پایداری فراتر از رقم گرد 0.6200 هستند تا برای افزایش بیشتر قرار بگیرند.

با این حال، سیگنال های جنگ طلبانه اخیر توسط مقامات مختلف فدرال رزرو نشان می دهد که بانک مرکزی ایالات متحده هنوز از توقف چرخه افزایش نرخ بهره فاصله دارد. علاوه بر این، افزایش اندک در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، مقداری از دلار را حمایت می کند و بیشتر به محدود کردن جفت ارز NZD/USD کمک می کند. معامله گران نیز تمایلی ندارند و ترجیح می دهند منتظر یک کاتالیزور جدید از انتشار صورتجلسه نوامبر FOMC باشند که بعداً در طول جلسه آمریکای شمالی ارائه می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-sticks-to-post-rbnz-gains-near-multi-month-high-focus-shift-to-fomc-minutes-202211230902

فعالان بازار به دنبال سرنخ های تازه در مورد چشم انداز سیاست فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره در آینده خواهند بود. این نقش کلیدی در تأثیرگذاری بر پویایی کوتاه‌مدت قیمت دلار خواهد داشت و انگیزه جهت‌گیری جدیدی برای جفت ارز NZD/USD ایجاد می‌کند. در همین حال، سند اقتصادی ایالات متحده – شامل انتشار سفارشات کالاهای بادوام و ادعاهای معمول هفتگی اولیه بیکاری – ممکن است به معامله گران کمک کند تا فرصت های کوتاه مدت را به دست آورند.

سطوح فنی برای تماشا