NZD/USD با افزایش قیمت 0.6400 بر اساس داده های قوی تر چین، روند باخت دو روزه را پشت سر گذاشت.


  • NZD/USD سودهای ملایمی را بر روی داده‌های خوش‌بینانه چین نشان می‌دهد.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم چین به بخش تولید صنعتی و خرده فروشی در ماه دسامبر می پیوندد تا خریداران کیوی را خوشحال کند.
  • احساسات مختلط، بازدهی کند به حرکات بازیابی قدرت می بخشد.

NZD/USD بر اساس داده‌های خوش‌بینانه چین، بالاترین نرخ روزانه خود را به 0.6400 افزایش داد، قبل از اینکه در اوایل سه‌شنبه به 0.6385 عقب‌نشینی کرد. با این حال، جفت کیوی در حالی که در میان احساسات مختلط، روند شکست دو روزه را به چالش می کشد، سودهای ملایمی را نشان می دهد.

تولید ناخالص داخلی (GDP) چین برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) 0.0% QQ در مقابل -0.8% مورد انتظار و 3.9% قبل از آن بود. جزئیات بیشتر حاکی از آن است که تولید صنعتی در ماه دسامبر 1.3% در مقایسه با پیش‌بینی‌های بازار 0.5% و پیش‌بینی‌های قبلی 2.2% رشد داشته است. علاوه بر این، فروش خرده‌فروشی در ماه دسامبر به -1.8٪ در سال در مقایسه با -7.8٪ اجماع و -5.9٪ قبل بهبود یافته است.

در اوایل روز، موسسه تحقیقات اقتصادی نیوزلند (NZIER) نظرسنجی سه ماهه خود از نظر تجاری (QSBO) را منتشر کرد و خریداران NZD/USD را مورد بررسی قرار داد. طبق نظرسنجی سه ماهه، دلیل آن را می توان به پایین ترین اعتماد تجاری در کشور اقیانوس آرام از سال 1974 مرتبط دانست.

همچنین بخوانید: NZIER QSBO: اعتماد تجاری نیوزلند به پایین ترین سطح از سال 1974 رسیده است

در جاهای دیگر، بازگشت کامل بازارها، پس از به تصویر کشیدن یک جهش اصلاحی در روز گذشته، به دلیل اینکه بازدهی خزانه داری ایالات متحده باعث کاهش بازگشت شروع هفته می شود، سوگیری نزولی را برای دلار بازمی گرداند. با این حال، ریسک پذیری بازار همچنان نامشخص است زیرا S&P 500 Futures با عقب نشینی از بالاترین قیمت ماهانه، زیان ملایمی را نشان می دهد.

با حرکت رو به جلو، داده های سطح دوم ایالات متحده مانند NY Empire State Manufacturing Index برای ژانویه، که انتظار می رفت -4.5- در مقابل -11.2 قبل، ممکن است معامله گران جفت NZD/USD را در آستانه خرده فروشی ایالات متحده در روز چهارشنبه در ماه دسامبر سرگرم کند، انتظار می رود 0.1٪ در سال در مقابل -0.6٪ باشد. قبل

تحلیل تکنیکال

یک مثلث متقارن یک هفته ای حرکت فوری NZD/USD را بین 0.6375 و 0.6425 محدود می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-snaps-two-day-losing-streak-as-buyers-poke-06400-on-firmer-china-data-202301170227