NZD/USD بالشتک را در حدود 0.5560 ایجاد می کند، تمرکز به سمت تورم NZ تغییر می کند

جفت NZD/USD پس از مشاهده خستگی در حرکت نزولی، یک حرکت بازگشتی را نشان می دهد. ماژور یک شکست صعودی از تثبیت ایجاد شده در محدوده باریک 0.5550-0.5567 ایجاد کرده است، زیرا انگیزه کاهش ریسک پس از ماندن در کانون توجه، نفس راحتی کشیده است. معاملات آتی S&P500 پس از جمعه نزولی به شدت بازگشته است، بنابراین، ریسک پذیری اکنون در حال ظهور است.

به نظر می رسد تأثیر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بر فشارهای قیمتی وجود ندارد. شاخص CPI اصلی که قیمت نفت و مواد غذایی را حذف می کند در مقابل انتظارات 6.5 درصدی و انتشار قبلی 6.3 درصد به 6.6 درصد افزایش یافت. در حالی که تیتر CPI از پیش بینی های 8.1% به 8.2% افزایش یافت اما کمتر از انتشار قبلی 8.3% بود. به نظر می رسد مناسب و مناسب است که ادعا کنیم واکنش کاهش در CPI سرفصل با میزان افزایش در افزایش نرخ بسیار ضعیف است در حالی که رابطه با CPI اصلی مثبت است. بنابراین، فدرال رزرو هیچ گزینه دیگری جز تشدید تدابیر سیاسی خود باقی نگذاشته است.

در جبهه NZ، سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های تورم روز سه شنبه هستند. پیش‌بینی داده‌های تورم سالانه برای سه ماهه سوم بسیار پایین‌تر است و 6.6 درصد در مقایسه با انتشار قبلی 7.3 درصد است. افت 70 bps از جلوی سیاستگذاران بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) چشمگیر به نظر می رسد. وقوع چنین اتفاقی می تواند مورد کاهش سرعت فعلی افزایش نرخ نقدی رسمی (OCR) توسط RBNZ را تقویت کند.

  • NZD/USD در بحبوحه بهبود ریسک اشتها، تقاضا را از حدود 0.5560 احساس کرده است.
  • بهبود CPI ایالات متحده هیچ گزینه دیگری برای فدرال رزرو به جز ادامه سرعت فعلی افزایش نرخ باقی نگذاشته است.
  • انتظار می رود نرخ تورم کیوی برای سه ماهه سوم در مقایسه با انتشار قبلی 7.3 درصد به 6.6 درصد کاهش یابد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در معاملات اولیه به نزدیکی 113.10 کاهش یافته است، زیرا انگیزه ریسک پذیری افزایش یافته است. به نظر می رسد که سرمایه گذاران شروع به کنار زدن ترس از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) کرده اند. پس از انتشار اعداد تورمی بیش از پیش‌بینی‌شده در هفته گذشته، شانس چهارمین افزایش متوالی 75 واحد پایه (bps) نرخ بهره به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس ابزار CME FedWatch، شانس افزایش نرخ بهره به میزان 75 واحد در ثانیه، 99.4 درصد است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-builds-cushion-around-05560-focus-shifts-to-nz-inflation-202210162228