NZD/JPY به نزدیک 87.40 افزایش می یابد زیرا RBNZ OCR خود را 75 bps افزایش می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-jpy-soars-to-near-8740-as-rbnz-hikes-its-ocr-by-75-bps-202211230143

در جبهه توکیو، سرمایه گذاران منتظر انتشار اعداد PMI هستند که در روز پنجشنبه منتشر می شود. PMI تولیدی بانک جیبون در 50.7 ثابت است. در حالی که انتظار می رود PMI خدمات با کاهش اندکی به 53.1 برسد. سرمایه گذاران باید بدانند که بازارهای ژاپن در روز چهارشنبه به دلیل روز شکرگزاری تعطیل هستند.

به نظر می رسد در دسترس نبودن سیگنال های فرسودگی قابل توجه در رشد قیمت، بانک مرکزی را مجبور به بازی با تراشه های بزرگ کرده است. با این حال، افزایش قابل توجه OCR فضای کمتری را برای افزایش بیشتر نرخ‌ها باقی گذاشته است که مسئولیت‌های بیشتری را بر روی پویایی اقتصادی تغییر می‌دهد. کاتالیزوری که منجر به جهش قابل توجهی در متقاطع شده است، در نظر گرفتن افزایش 100 bps نرخ توسط سیاستگذاران RBNZ است. یک موضع «بسیار شاهین» مورد توجه بانک مرکزی، خون تازه ای را به دلار کیوی تزریق کرده است.

این تصمیم مطابق با انتظارات باقی مانده است زیرا نبرد در برابر افزایش تاریخی فشارهای تورمی نیازمند یک سیاست پولی بسیار محدودکننده است. نرخ تورم در سه ماهه سوم 7.2 درصد ثبت شد.

جفت ارز NZD/JPY پس از اعلام افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) حرکتی عمود بر 87.40 را نشان داد. بانک مرکزی نیوزلند پس از پنج بار استقرار متوالی ساختار 50 واحد پایه (bps) را کنار گذاشته است. آدریان اور، فرماندار RBNZ، نرخ رسمی نقدی (OCR) را به 4.25 درصد رساند.

  • NZD/JPY به بالاترین سطح دو هفته اخیر خود در 87.40 رسیده است، زیرا RBNZ نرخ بهره را به 4.25٪ رسانده است.
  • RBNZ OCR خود را 75 bps پس از پنج افزایش متوالی 50 bps افزایش داده است.
  • بازارهای ژاپن به دلیل روز شکرگزاری تعطیل هستند.

در همین حال، افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در چین همچنان یک نگرانی بزرگ در پیش است. پیش بینی های اقتصادی برای اقتصاد اژدها به شدت ضربه خورده است. این می تواند دلار کیوی را که شریک تجاری پیشرو چین است، تحت تاثیر قرار دهد.