NFLX می تواند این هفته واکنش ضعیفی به هشتگ #CancelNetflix، خواندن تورم نشان دهد.

به طور جداگانه، اداره آمار کار ایالات متحده یک قرائت به روز شده برای CPI دسامبر منتشر کرد که این قرائت را از -0.1٪ مادرانه به 0.1٪ در ماهانه اصلاح کرد. به عبارت دیگر، سوزن را از کاهش تورم به سمت تورم حرکت داد. حداقل برخی از تحلیلگران بر این باورند که این انگیزه ای را فراهم می کند تا انتظار از دست رفتن روند صعودی شاخص CPI ژانویه سه شنبه را داشته باشیم. وال استریت انتظار داشت تورم اصلی 0.4 درصد افزایش یابد. اگر تورم بالا می‌رود، انتظار داشته باشید که نتفلیکس و سایر سهام‌های فناوری فورا کاهش پیدا کنند. این به دلیل افزایش نرخ تورم است که انتظارات را افزایش می‌دهد که فدرال رزرو باید نرخ‌های بهره را با سرعت بیشتری افزایش دهد و آن‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد.

پیش بینی سهام نتفلیکس

سهام نتفلیکس در پیش‌بازار روز دوشنبه ۰.۵ درصد افزایش یافت، علی‌رغم انتشار اخباری که حول هشتگ #CancelNetflix ایجاد شده است. چهارشنبه گذشته، نتفلیکس سرانجام به طور جزئی از سرکوب خود در زمینه به اشتراک گذاری رمز عبور استفاده کرد. معمولاً مشخص است که دوستان و اقوام رمزهای عبور Netflix خود را بین خانواده ها به اشتراک می گذارند، روشی که سال هاست رایج بوده است. نتفلیکس حتی یک بار آشکارا از این عمل پشتیبانی کرد.

نمودار روزانه NFLX
منبع: https://www.fxstreet.com/news/netflix-stock-news-nflx-could-react-poorly-this-week-to-cancelnetflix-hashtag-inflation-reading-202302131351

با این حال، پس از توقف رشد مشترکین در اوایل سال 2022، نتفلیکس اعلام کرد که در حال آزمایش یک قانون جدید در آمریکای لاتین است که به اشتراک گذاری رمز عبور بین خانواده های جداگانه را ممنوع می کند. سپس چهارشنبه گذشته نتفلیکس قانون جدید را به نیوزلند، کانادا، پرتغال و اسپانیا گسترش داد. به‌جای اشتراک‌گذاری گذرواژه‌ها با خانواده دیگری، صاحب حساب باید هزینه جداگانه‌ای بپردازد تا امکان اشتراک‌گذاری رمز عبور را فراهم کند.

بخوانید:  ویلیامز فدرال رزرو: داده های اقتصادی سیاست ها را هدایت خواهند کرد، چشم انداز آن نامشخص است

این امر باعث شده است که بسیاری از مشترکین سابق اشتراک خود را با غول استریم پایان دهند و لغو لغو خود را در کنار هشتگ #CancelNetflix در توییتر یا فیس بوک منتشر کنند. البته، نمی‌توانیم بدانیم که این موضوع تا انتشار درآمد بعدی (اواخر آوریل) چقدر بر سطح اشتراک‌ها تأثیر می‌گذارد یا اینکه آیا هزینه اشتراک جدید درآمد از دست رفته ناشی از لغو را جبران می‌کند.

هفته گذشته در حالی به پایان رسید که سهام نتفلیکس دو جلسه متوالی به شدت از مقاومت در خط روند بالا عقب نشینی کرد. این خط روند بالا در کانال قیمت، سهام NFLX را از اکتبر سال گذشته در مسیر نگه داشته است. علی‌رغم خوش‌بینی‌ها در صبح دوشنبه در بازار گسترده، به احتمال زیاد این روند با کاهش سهام نتفلیکس تا محدوده 330 تا 333 دلار که در دسامبر و ژانویه به عنوان مقاومت عمل می‌کرد، ادامه خواهد یافت. با شکستن زیر میانگین متحرک 21 روزه در روز جمعه، این یک پیش‌بینی واضح به نظر می‌رسد.

بخوانید:  انتخابات آمریکا - جمهوری خواهان 4 کرسی در مجلس به دست آورده اند اما 242 کرسی (از 435) بلاتکلیف هستند.

نتفلیکس (NFLX) سهام در پیش‌بازار دوشنبه پس از پاک‌سازی هفته گذشته بهتر شده است، اما ابرهای طوفانی جدیدی در رسانه‌های اجتماعی ظاهر می‌شوند که در آن هشتگ #CancelNetflix به دلیل سرکوب هفته گذشته به اشتراک‌گذاری رمز عبور در برخی حوزه‌های قضایی بین‌المللی بار دیگر جایگاه خود را به دست می‌آورد. علاوه بر این، برخی از معامله گران اکنون انتظار دارند که شاخص قیمت مصرف کننده ژانویه (CPI) در روز سه شنبه پس از اینکه یک عدد دسامبر تجدید نظر شده در جمعه گذشته منتشر شد، داغ شود.

اخبار سهام نتفلیکس: سرکوب جدید به اشتراک گذاری رمز عبور برخی را به لغو حساب ها سوق می دهد


اشتراک گذاری:

  • نتفلیکس هفته گذشته سرکوب به اشتراک گذاری رمز عبور خود را گسترش داد.
  • سهام NFLX در روز جمعه 4.2 درصد کاهش یافت.
  • مشترکین در کانادا و اسپانیا از قوانین جدید شکایت دارند.
  • بازار بر انتشار سه شنبه CPI متمرکز شد.