MULN در این هفته 16.5 درصد کاهش یافت


  • سهام مولن خودرو در روز جمعه ارزش خود را از دست می دهد.
  • سهام MULN بیش از -16% YTD را از دست داده است.
  • برای ادامه افزایش تولید، مولن احتمالاً باید سهامداران را رقیق کند.
  • مدیریت مولن می تواند سهام موجود را از 1.7 میلیارد به 5 میلیارد افزایش دهد.

خودرو مولن (MULN) این هفته افت وحشتناکی را تجربه کرده است. رالی اوایل ژانویه اکنون از بین رفته است و سهام MULN تنها در این هفته 16.5- درصد و برای سال 15- درصد کاهش یافته است. این با وجود افزایش 66.6 درصدی سال تا به امروز در اوایل ماه جاری است.

بازارهای سهام در روز جمعه افزایش یافتند و معاملات آتی NASDAQ به خوبی از سایر شاخص ها با 0.8% جلوتر هستند. در همین حال، سهام MULN بیش از 2 درصد از دست داد تا به 0.264 دلار مبادله شود.

اخبار سهام مولن خودرو

سهامداران مولن و معامله گران خارجی مطمئن نیستند که هیچ سرمایه گذاری در مولن به طور کامل کاهش نخواهد یافت. بر اساس پرونده های مولن، 1.7 میلیارد سهام موجود می تواند تا 5 میلیارد افزایش یابد. این شرکت در سال 2021 دارای 23.4 میلیون سهم بود.

تازه‌کار EV که توسط مدیرعامل دیوید میچری هدایت می‌شود، چندین کار جداگانه را انجام می‌دهد. این شرکت در حال توسعه تولید تجاری برای کراس اوور Mullen FIVE است که احتمالا تا سال 2025 تحویل داده نخواهد شد. همچنین در حال آماده سازی کارخانه ایندیانا خود برای ساخت خودروهای تحویل تجاری شاسی 1-6 با طرح های به دست آمده از خرید بولینگر موتورز است. پاییز گذشته با خرید 100 میلیون دلاری Electric Last Mile Solutions بسته شد.

Capex در تجارت خودرو بسیار گران است. رقیب استارتاپ EV ریویان (RIVN) در حال حاضر مشکلات زیادی برای افزایش تولید دارد اما حداقل 13 میلیارد دلار در ترازنامه خود دارد. از سوی دیگر، مولن تنها چیزی حدود 50 میلیون دلار پول نقد نامحدود دارد، احتمالاً بسیار کمتر.

با این حال Mullen Automotive یکی از سهام های مورد بحث در تالارهای خرده فروشی است و طرفداران امیدوارند که بتواند معجزه ای را انجام دهد. تسلا (TSLA) در دهه گذشته انجام داد.

پیش بینی سهام Mullen Automotive

معامله گرانی که در هفته گذشته به آنها توجه کرده اند احتمالاً در حال حاضر از بازار خارج شده اند و در انتظار ورود مجدد هستند. هنگامی که سهام MULN به زیر سطح مقاومت/حمایت 0.33 دلار، میانگین متحرک 9 روزه و میانگین متحرک 21 روزه در یک روز سقوط کرد، معامله گران آگاه تازه زمان کاهش زیان فرا رسیده است. از اینجا سهام مولن سطوح قیمتی 0.21 دلار یا 0.18 دلار را مجدداً آزمایش خواهد کرد. برخی از گاوها احتمالاً دوباره وارد آن سطوح حمایتی خواهند شد تا در آن نقطه تجمع دیگری را انجام دهند.

نمودار روزانه MULN


منبع: https://www.fxstreet.com/news/mullen-automotive-stock-forecast-muln-down-165-this-week-202301201517