Ironwood با خرید 1.15 میلیارد دلاری VectivBio توسط رویترز، درمان‌های گوارشی را افزایش می‌دهد.© رویترز. رویترز/لی جائه وون (کره جنوبی – برچسب ها: کسب و کار)

توسط رغاو ماهوبه

(رویترز) – Ironwood Pharmaceuticals روز دوشنبه اعلام کرد که شرکت سازنده داروی VectivBio Holding AG مستقر در سوئیس را به قیمت 1.15 میلیارد دلار خریداری می کند و یک درمان امیدوارکننده برای اختلالات گوارشی را به مجموعه خود اضافه می کند.

Ironwood برای هر سهم 17 دلار برای وکتیو بیو پیشنهاد داده است که تا آخرین بسته شدن سهام حدود 43 درصد حق بیمه است.

سهام وکتیو بیو در معاملات صبح 16.21 دلار بود، در حالی که سهام Ironwood با 4.5 درصد کاهش به 10 دلار رسید.

این قرارداد که انتظار می‌رود در نیمه دوم بسته شود، به کاهش وابستگی شرکت Ironwood مستقر در ماساچوست به داروی Linzess که همراه با AbbVie (NYSE) می‌فروشد، کمک خواهد کرد.

AbbVie فروش سه ماهه اول آمریکا را 250.2 میلیون دلار از Linzess گزارش کرد.

VectivBio در حال توسعه آپراگلوتید برای نوعی سندرم روده کوتاه است که در آن بدن قادر به جذب مناسب مواد مغذی نیست و ممکن است کشنده باشد.

انتظار می‌رود داده‌های یک مطالعه در مرحله آخر تا پایان سال باشد.

آیرون‌وود امیدوار است که این درمان به یک درمان پرفروش تبدیل شود و از فاصله زمانی دوز طولانی‌تر و اثربخشی بالقوه بهتر برای کمک به رقابت با سایر درمان‌ها استفاده کند.

توماس مک کورت، مدیر عامل شرکت آیرون وود در یک کنفرانس تلفنی گفت: “مطمئناً چالش هایی در مورد تزریق روزانه در مقابل تزریق یک بار در هفته وجود دارد. اما من فکر می کنم آنچه واقعاً آن را (آپراگلوتاید) هدایت می کند، اثربخشی کلی دارو است.”

بخوانید:  WTI پس از داده‌های مربوط به تورم ایالات متحده در میان کاهش ارزش دلار آمریکا صعود کرد اما در 79.00 دلار متوقف شد.

آیرونوود اضافه کرد که این معامله با تجاری سازی موفقیت آمیز این درمان، از سال 2026 به درآمد آن اضافه خواهد شد.

به گفته این شرکت‌ها، این بیماری جمعیت قابل درمان حدود 18000 بیمار بزرگسال در ایالات متحده، اروپا و ژاپن دارد.

آپراگلوتاید متعلق به دسته ای از درمان ها به نام GLP-2 است که شامل گاتکس تاکدا داروسازی است که قبلاً برای درمان سندرم روده کوتاه تأیید شده است و نیاز به تزریق روزانه دارد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/ironwood-bulks-up-on-digestive-therapies-with-115-billion-vectivbio-buy-3088048