GBPUSD Whiplash: نوسانات بازار در میان تورم قوی بریتانیا و شاخص های فنی

داده‌های CPI بریتانیا از انتظارات فراتر رفت و در مقایسه با پیش‌بینی 9.8 درصد، 10.1 درصد سالانه به دست آمد. این توسعه تعصب را معکوس کرد و به پیش راند GBPUSD

GBP/USD

GBP/USD جفت ارزی است که واحد پول بریتانیا، پوند استرلینگ بریتانیا (نماد £، کد GBP) و دلار ایالات متحده آمریکا (نماد $، کد USD) را در بر می گیرد. نرخ این جفت نشان می دهد که برای خرید یک پوند انگلیس به چند دلار آمریکا نیاز است. به عنوان مثال، زمانی که GBP/USD با 1.5000 معامله می شود، به این معنی است که 1 پوند معادل 1.5 دلار است. پوند/دلار آمریکا چهارمین جفت ارز پرمعامله در بازار ارز فارکس است که به آن نقدینگی کافی می دهد.

GBP/USD جفت ارزی است که واحد پول بریتانیا، پوند استرلینگ بریتانیا (نماد £، کد GBP) و دلار ایالات متحده آمریکا (نماد $، کد USD) را در بر می گیرد. نرخ این جفت نشان می دهد که برای خرید یک پوند انگلیس به چند دلار آمریکا نیاز است. به عنوان مثال، زمانی که GBP/USD با 1.5000 معامله می شود، به این معنی است که 1 پوند معادل 1.5 دلار است. پوند/دلار آمریکا چهارمین جفت ارز پرمعامله در بازار ارز فارکس است که به آن نقدینگی کافی می دهد.
این اصطلاح را بخوانید به سمت بالا، از میانگین متحرک 200 و 100 ساعته (به ترتیب 1.24348 و 1.24392) فراتر رفت. در نتیجه، خریداران سوگیری فنی را با موضع صعودی بالاتر از سطوح میانگین متحرک تنظیم کردند.

علیرغم تعصب فعلی به نفع خریداران، معامله گران ممکن است شک داشته باشند. تجارت موفق متکی به حدس های علمی و استفاده از تحلیل های بنیادی و تکنیکال است. در حالی که نرخ تورم سرسختانه بالای 10.1% بریتانیا – که با هیچ کشور بزرگ دیگری قابل مقایسه نیست – و شاخص کل قیمت مصرف کننده 5% ایالات متحده از نظر تئوری باید GBPUSD را تقویت کند، خریداران در اوایل امروز نتوانستند از این سرمایه گذاری کنند.

بخوانید:  USD/CAD در بحبوحه افزایش قیمت نفت به اواسط 1.3400 نزدیک تر شد، به نظر می رسد نزولی کاهش یافته است.

GBPUSD بالا و پایین معامله می کند

با باقی ماندن تورم بریتانیا بالاتر از نرخ تورم ایالات متحده (به طور اساسی صعودی) و مثبت شدن مجدد شرایط فنی کوتاه مدت، معامله گران اکنون 1.24348 را به عنوان سطح حمایتی زیر نظر خواهند داشت. اگر قیمت بالاتر از این سطح باقی بماند و از بالاترین سطح 1.24715 عبور کند، می توان سودهای بیشتری را پیش بینی کرد. با این حال، اگر قیمت به زیر این نقطه کاهش یابد، معامله گران ممکن است نیاز به توقف و ارزیابی مجدد وضعیت تا زمانی که شفافیت بازار بازگردد.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/gbpusd-whiplash-market-volatility-amid-strong-uk-inflation-and-technical-indicators-20230419/

با این حال، قیمت نتوانست شتاب صعودی خود را حفظ کند و به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک بازگشت و به منطقه نوسان پایین بین 1.2388 و 1.2397 بازگشت. در حالی که بازار برای گشایش در ایالات متحده آماده می شد، قیمت به پایین ترین حد خود در 1.2391 رسید.

بازار GBPUSD امروز نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد. در جریان معاملات آسیایی، میانگین متحرک 200 ساعته (که با خط سبز در نمودار بالا نشان داده شده است) به عنوان یک سطح مقاومت عمل کرد و باعث چرخش قیمت به سمت یک منطقه نوسانی بین 1.2388 و 1.23974 شد.

به طور مشابه، صعود اولیه بالاتر از میانگین‌های متحرک 100/200 ساعته باید این جفت را بالاتر می‌برد، اما این حرکت به سرعت دچار تزلزل شد و منجر به کاهش شدید شد. اگرچه یک ناحیه نوسان در طول حرکت رو به پایین پشتیبانی می کرد، صعود بعدی به بالای میانگین متحرک 200/100 ساعت غیرمنتظره بود، اما این اتفاق افتاده است.

در یک رفت و برگشت نوسان

نوسان

از نظر معاملات، نوسانات به میزان تغییر در نرخ یک شاخص یا دارایی مانند فارکس، کالاها، سهام در یک دوره زمانی معین اشاره دارد. نوسانات معاملاتی می تواند وسیله ای برای توصیف نوسانات یک ابزار باشد. به عنوان مثال، یک سهم با نوسانات زیاد برابر با نوسانات زیاد قیمت است، در حالی که یک سهام با نوسان کم معادل نوسانات ملایم قیمت است. به طور کلی، نوسانات یک شاخص آماری مهم است که توسط بسیاری از طرف ها از جمله معامله گران مالی، تحلیلگران،

از نظر معاملات، نوسان به میزان تغییر در نرخ یک شاخص یا دارایی، مانند فارکس، کالاها، سهام، در یک دوره زمانی معین اشاره دارد. نوسانات معاملاتی می تواند وسیله ای برای توصیف نوسانات یک ابزار باشد. به عنوان مثال، یک سهم با نوسانات زیاد برابر با نوسانات زیاد قیمت است، در حالی که یک سهام با نوسان کم معادل نوسانات ملایم قیمت است. به طور کلی، نوسانات یک شاخص آماری مهم است که توسط بسیاری از طرف ها از جمله معامله گران مالی، تحلیلگران،
این اصطلاح را بخوانید، فروشندگان بار دیگر به خریدار تبدیل شدند و قیمت را به سمت بالا هدایت کردند و سطوح میانگین متحرک 200 و 100 ساعته (به ترتیب 1.24340 و 1.2439) را پس گرفتند.