GBPUSD بدون تغییر در روز، اما برای هفته…خیلی در جریان نیست

GBPUSD در باریک ترین محدوده از نوامبر 2021 معامله می شود

GBPUSD دوباره بالاتر رفته است و تمام افت های روز را پاک می کند و تقریباً بدون تغییر معامله می شود. حرکت به سمت بالاتر، قیمت را به 200 ساعت MA در 1.2440 بازگردانده است. اوج به تازگی به 1.24418 رسیده و قیمت فعلی در 1.2435 است.

من نمی گویم که ما چنین محدوده ای را دریافت خواهیم کرد، اما مطمئناً انتظار چیزی بیشتر از 121 پیپ را دارم. اگر آن را پیش بینی کنید و نقاط شکست را درک کنید، ممکن است هفته آینده شما را برای یک معامله خوب آماده کند.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/gbpusd-back-toward-unchanged-on-the-day-but-for-the-weeknot-much-going-on-20230421/

معامله گران (یعنی “بازار”) از نواحی نوسان بالا و پایین برای تکیه بر این هفته استفاده کردند (فروشندگان در نوسان بالا و خریداران در نزدیکی منطقه نوسان پایین). به احتمال زیاد هفته آینده همین کار را نخواهد کرد. معامله گران از این محدوده خسته می شوند و داستان/دلیلی را پیدا می کنند که بازار را تحت فشار قرار می دهد.

وقتی بازار روندی ندارد، می‌گوید معامله‌گران به سادگی نمی‌دانند در سطوح فعلی به کدام سمت می‌خواهند بروند. این خبر بد است. خبر خوب این است که این احساس برای همیشه دوام نمی آورد. بازار تصمیم خود را می گیرد. ممکن است چیزی اساسی باشد که کاتالیزور را فراهم می کند. این ممکن است به سادگی از منظر فنی یک شکست باشد (در واقع یک شکست از دیدگاه فنی با یک دلیل اساسی وجود خواهد داشت یا خیر).

به دنبال استراحت باشید. استراحت پیش بینی شده علاوه بر این به دنبال نوعی حرکت نوع روند باشید. این تمرکز بر عدم ادامه روند نیست، بلکه به دور شدن از بازار است.

بخوانید:  آیا کارت های پوکمون سرمایه گذاری خوبی هستند؟

معامله گران باید چه کار کنند؟

برای هفته معاملاتی، پایین ترین سطح در روز دوشنبه در 1.2352 بود. حداکثر در روز چهارشنبه در 1.2473 بود. محدوده کل 121 پیپ کمترین محدوده از هفته 14 نوامبر 2021 است که دامنه آن 117 پیپ بود. این یک هفته غیر پرطرفدار با فراز و نشیب های فراوان روز به روز و همچنین در روزهای معاملاتی است.

پس آگاه باشید. یک استراحت را پیش بینی کنید و بدوید. امیدواریم که این به محدوده ای برای هفته آینده منجر شود که چیزی بسیار بالاتر از 121 پیپ باشد. به عنوان یک راهنما، محدوده بالا در سال 2023 371 پیپ بوده است. محدوده نقطه میانی 246 پیپ خواهد بود.

بازارهای غیر روندی در حال گذار به بازارهای روند هستند. بازار بی روند بوده است. افراط در هفته نقاط شکست آشکار هستند. در روند نزولی، قیمت پایین این هفته در محدوده نوسانی بین 1.2343 و 1.23603 متوقف شد. در سمت بالا، بالاترین قیمت هفته در محدوده نوسانی نیز بین 1.2471 و 1.2476 متوقف شد.