GBPUSD با زیان اندک زیر 1.1800 در میان افزایش تقاضای USD معامله می شود

در مقابل، هرگونه عقب نشینی معنی دار به سمت علامت گرد 1.1700 ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود. این به نوبه خود، باید نزولی را برای جفت GBPUSD نزدیک به نقطه شکست مقاومت 100 روزه SMA، که اکنون به پشتیبانی تبدیل شده است، محدود کند، که در حال حاضر در منطقه 1.1670-65 است.

جدای از این، بدتر شدن چشم انداز اقتصاد بریتانیا همچنان به تضعیف پوند انگلیس ادامه می دهد و بیشتر به سقف صعودی جفت GBPUSD کمک می کند. در واقع، موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (NIESR) هشدار داد که خطر رکود اقتصادی عمیق‌تر در سال 2023 وجود دارد. این اتاق فکر اکنون تولید ناخالص داخلی ثابت را در سه ماهه چهارم، با افزایش ریسک انقباض و سقوط پیش‌بینی می‌کند. در سه ماه اول سال 2023. این به نوبه خود، معامله گران را از شرط بندی های صعودی تهاجمی باز می دارد و قیمت صعودی جفت GBPUSD را محدود می کند.

تمرکز بر بیانیه پاییز صدراعظم هانت باقی می ماند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbpusd-trades-with-modest-losses-below-11800-amid-resurgent-usd-demand-202211141044

علیرغم عوامل منفی ذکر شده، فعالان بازار ترجیح می دهند قبل از اطلاعات کلیدی داخلی – جزئیات اشتغال ماهانه در روز سه شنبه و گزارش CPI در روز چهارشنبه – در حاشیه منتظر بمانند. در همین حال، رویداد بزرگ برای استرلینگ، روز پنجشنبه زمانی رخ می دهد که صدراعظم جرمی هانت برنامه های مالی خود را ارائه می دهد. هانت پس از اخطار دفتر مسئولیت بودجه بریتانیا در مورد استقراض دولت بیش از حد تخمین زده شده، در حال برنامه ریزی بسته بزرگی از کاهش هزینه ها و افزایش مالیات است. این می تواند بیشتر به عنوان یک باد مخالف برای جفت استرلینگ و GBPUSD عمل کند.

چشم انداز فنی

جفت GBPUSD در تلاش است تا از شتاب شکست هفته گذشته فراتر از سد 100 روزه SMA استفاده کند و هفته جدید را با نوت ملایم‌تری آغاز کند. این جفت در نیمه اول جلسه اروپا در حالت تدافعی باقی می ماند و در حال حاضر در بحبوحه افزایش تقاضای دلار آمریکا کمی بالاتر از اواسط 1.1700 معامله می شود. با این حال، نقطه نزولی باقی می ماند زیرا تمرکز روی داده های کلان کلیدی این هفته و ریسک رویداد از بریتانیا چسبیده است.

اظهارات نادرست والر فدرال رزرو باعث احیای تقاضای دلار شد

از منظر فنی، حرکت پایدار هفته گذشته و پذیرش بالاتر از SMA 100 روزه برای اولین بار از فوریه می تواند به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران صعودی تلقی شود. با این حال، شکست در نزدیکی انتهای بالای یک کانال صعودی یک ماه و نیم باید احتیاط کند. این امر باعث می‌شود قبل از موقعیت‌یابی برای هر گونه سود بیشتر، منتظر برخی خریدهای متعاقب فراتر از سد مذکور، که در حال حاضر در حدود منطقه 1.1850-1.1860 است، محتاطانه باشد.

  • GBPUSD هفته جدید را با نوت ملایم تری در بحبوحه افزایش خوب تقاضای دلار آغاز می کند.
  • اظهارات جعلی والر از فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه آمریکا را بالاتر می برد و زیربنای دلار آمریکا است.
  • دورنمای تیره و تار برای اقتصاد بریتانیا بر پوند فشار می آورد و به محدود کردن سود کمک می کند.
  • صدراعظم جرمی هانت اکنون نقش کلیدی در تعیین روند کوتاه مدت GBPUSD ایفا خواهد کرد.

دلار آمریکا از پایین‌ترین سطح خود از اواسط آگوست که پس از کاهش نرخ تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده در هفته گذشته ثبت شد، بهبود خوبی را تجربه کرد و به عنوان یک باد مخالف برای جفت GBPUSD عمل کرد. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در واکنش به اظهارات جنگ طلبانه تر کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو در روز یکشنبه، افزایش یافت. والر طی گفتگو در سیدنی استرالیا گفت که بانک مرکزی ایالات متحده مبارزه خود با تورم را نرم نمی کند. این امر، همراه با لحن ملایم‌تر در بازارهای سهام، به نظر می‌رسد که حمایتی از دلار امن دارد.

چشم انداز غم انگیز اقتصاد بریتانیا بر پوند تاثیر می گذارد