GBP/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح سال 1985، پیش از تصمیمات هفته آینده BoE/Fed

سند اقتصادی بریتانیا هفته آینده تصمیم سیاست پولی بانک انگلستان را نشان خواهد داد. معاملات آتی بازار پول انتظار افزایش 50 واحدی در ثانیه را دارد، اما فشارها بر این است که بانک مرکزی می تواند 75 واحد در ثانیه افزایش یابد. انتظار می رود که فدرال رزرو در جبهه ایالات متحده، با حداقل شانس برای رسیدن به یک درصد کامل، نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش دهد.

GBP/USD سطوح فنی کلیدی

در همین حال، نخست‌وزیر بریتانیا، لیز تراس، هفته گذشته لایحه‌ای را اعلام کرد که قیمت‌های انرژی را به مدت دو سال کاهش می‌دهد که احتمالاً حدود 100 میلیارد پوند هزینه دارد.

چه چیزی را تماشا کنیم

پوند انگلیس پس از رسیدن به پایین ترین سطح 37 ساله در حدود 1.1350، زیان های قبلی خود را در برابر دلار کاهش داد و پس از ثبت خرده فروشی ضعیف تر از حد تخمین زده شده، آستانه 1.1400 را بازیابی کرد که به گمانه زنی ها درباره ورود بریتانیا به رکود دامن زد. در زمان نوشتن این مقاله، GBP/USD با 0.62% کمتر از قیمت افتتاحیه خود، 1.1395% معامله می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-recovers-some-ground-after-hitting-1985s-lows-ahead-of-next-weeks-boe-fed-decisions-202209161625

  • GBP/USD قرار است هفته را با بیش از 1.50 درصد ضرر، پیش از تصمیمات BoE و فدرال رزرو به پایان برساند.
  • احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان در مقایسه با ماه گذشته بهبود یافته است، در حالی که انتظارات تورمی کاهش یافته است.
  • خرده فروشی بریتانیا به نگرانی های رکودی بریتانیا در بحبوحه تغییر دولت افزود.
بخوانید:  اولین حراج جمهوری در حال انجام است. معامله قبل از بازگشایی بازارها مشاهده شد

یک انگیزه کاهش ریسک اکثر ارزهای G8 را سنگین نگه می دارد. همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا نشان داده شده است، دلار برخی از ضررهای قبلی را کاهش داد، تقریباً در حدود 109.704 ثابت بود، اما همچنان 0.04٪ کاهش داشت. داده های اقتصادی ایالات متحده منتشر شده توسط دانشگاه میشیگان نشان داد که مصرف کنندگان ایالات متحده در مورد اقتصاد ایالات متحده کمی خوش بین هستند. احساسات مصرف کننده در ماه سپتامبر به 59.5 افزایش یافت که یک پله کمتر از برآوردها بود اما بهتر از 58.6 در ماه آگوست بود.

در جای دیگر، بانک اطلاعاتی بریتانیا فاش کرد که خرده فروشی در ماه اوت بیش از انقباض 0.5 درصدی تخمین زده شده، کاهش 1.6 درصدی در ماه اوت را نشان می دهد، که در بحبوحه چرخه انقباض بانک انگلستان، بر ترس از رکود افزوده است.

جوآن هسو، مدیر نظرسنجی UoM، گفت: «پس از بهبود قابل توجه احساسات در ماه آگوست، مصرف‌کنندگان نشانه‌هایی از عدم اطمینان در مورد مسیر اقتصاد نشان دادند.» انتظارات تورمی در همین گزارش برای یک سال به 4.6 درصد در مقابل 4.8 درصد در ماه اوت کاهش یافت.

در همین حال، داده‌های اقتصادی ایالات متحده که در ماه سپتامبر منتشر شد، دلیل افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در هفته آینده را بیشتر تقویت می‌کند. همچنین، منابع به نقل از بلومبرگ اظهار داشتند که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است در ماه نوامبر تا اندازه زیادی افزایش یابد.