GBP/USD نزدیک به پایین ترین سطح خود از سال 1985، درست بالاتر از اواسط 1.1300 سقوط کرد.

بعلاوه، محیط پرخطر رایج، افزایش بیشتری را برای سرمایه امن فراهم می کند. احساسات بازار در میان نگرانی‌ها مبنی بر اینکه افزایش سریع هزینه‌های استقراض، همراه با بادهای مخالف ناشی از سیاست‌های چین در برابر کووید صفر و جنگ طولانی روسیه و اوکراین، منجر به رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی می‌شود، شکننده است. این، همراه با بدتر شدن روابط ایالات متحده و چین، اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های پرریسک تر کاهش می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-languishes-near-its-lowest-level-since-1985-just-above-mid-11300s-202209191008

جفت GBP/USD در روز دوشنبه تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت و نزول روزانه خود را تا نیمه اول جلسه اروپایی ادامه داد. این جفت در حال حاضر در اطراف منطقه 1.1360 قرار گرفته است که تنها چند پیپ بالاتر از پایین ترین سطح خود از سال 1985 که در روز جمعه لمس شد.

جدای از این، افزایش تقاضای دلار آمریکا به عنوان عامل دیگری در ایجاد لحن پیشنهادی پیرامون جفت پوند/دلار آمریکا دیده می‌شود. گزارش قوی‌تر CPI ایالات متحده که هفته گذشته منتشر شد، انتظارات را تقویت کرد که فدرال رزرو سیاست‌های پولی خود را با سرعت بیشتری تشدید کند. در واقع، بازارها در نشست این هفته FOMC که از روز سه شنبه آغاز می شود، حداقل 75 واحد در ثانیه افزایش نرخ و احتمال کمی برای افزایش 100 واحدی در ثانیه قیمت گذاری کرده اند.

در غیاب کاتالیزور تازه، چشم انداز تیره برای اقتصاد بریتانیا همچنان به تضعیف پوند انگلیس ادامه می دهد و مقداری فشار نزولی بر جفت پوند/دلار آمریکا وارد می کند. دفتر آمار ملی بریتانیا روز جمعه گزارش داد که خرده فروشی ماهانه بیشترین کاهش را از دسامبر 2021 به ثبت رسانده و در ماه اوت بسیار بیشتر از حد انتظار کاهش یافته است. این به عنوان نشانه دیگری از سقوط اقتصاد به سمت رکود تلقی می شود.

بخوانید:  USDJPY فروشندگانی را در نزدیکی 200 ساعت MA پیدا می کند

عوامل فوق، تا حد زیادی، شرط‌های فزاینده را برای افزایش نرخ‌های تهاجمی‌تر توسط بانک انگلستان خنثی می‌کند، که تا کنون نتوانسته است از جفت پوند/دلار آمریکا حمایت کند. با این حال، معامله گران نزولی ممکن است ترجیح دهند پیش از ریسک های رویدادهای کلیدی بانک مرکزی این هفته قبل از شرط بندی جدید، در حاشیه منتظر بمانند. فدرال رزرو روز چهارشنبه تصمیم سیاست خود را اعلام خواهد کرد و در روز پنجشنبه جلسه BoE برگزار خواهد شد.

  • GBP/USD روز دوشنبه با عرضه جدید مواجه شد و تحت فشار افزایش تقاضای USD قرار گرفت.
  • چشم انداز تاریک اقتصادی بریتانیا پوند را تضعیف می کند و به کاهش روزانه کمک می کند.
  • سرمایه گذاران اکنون به جلسات سیاست گذاری FOMC و BoE برای یک انگیزه جهت دار جدید نگاه می کنند.

در همین حال، پویایی قیمت دلار ممکن است همچنان بر جفت پوند/دلار در میان نقدینگی نسبتاً ناچیز در پشت تعطیلات در بریتانیا به مناسبت تشییع جنازه ملکه الیزابت تأثیر بگذارد. هیچ داده مهم اقتصادی متحرک بازار که قرار است در روز دوشنبه منتشر شود، چه از بریتانیا و چه از ایالات متحده، وجود ندارد. از این رو، معامله گران ممکن است نشانه هایی را از احساسات ریسک گسترده تر دریافت کنند، که تقاضای دلار را افزایش می دهد و انگیزه ای برای جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد می کند.

سطوح فنی برای تماشا